Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rychtal: wieczór poetycki Agnieszki Chrobot

W dniu 05 listopada 2015 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu zorganizowała wieczór poetycki Agnieszki Chrobot , która przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Kluczborku.

Tam z dużym poświęceniem realizowała się jako nauczyciel i wychowawca, angażując się w sprawy młodzieży. Po przejściu na emeryturę zajęła się twórczością literacką.

Pani Agnieszka w 2003 roku zadebiutowała jako poetka, wydając swój pierwszy tomik wierszy pt. ,,Jest taka cisza”. Dziś na koncie autorki znajduje się już siedem tomików poezji m. in. ,,Zatrzymaj się”, ,,Rachunek z miłości”, ,,Dotknij mnie sercem”, ,,Posłuchaj milczenia”. Jej wiersze zmuszają do zadumy, refleksji nad otaczającą rzeczywistością. Opowiadają o miłości, szczęściu, radości, życiu ale i przemijaniu, śmierci i wierze.

wieczor-poetycki-rychtal-agnieszka-chrobot (1)

Podczas spotkania w bibliotece, wiersze recytowane osobiście przez poetkę, przeplatane były utworami śpiewanymi przez Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka, skomponowanymi do utworów autorki. Tak zinterpretowane wiersze zyskały nowy wymiar i nowe brzmienie. Repertuar, który zaprezentowali muzycy stanowił wspaniałą oprawę poezji i dopełnił całość wydarzenia.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a licznie zgromadzona publiczność, gromkimi brawami podziękowała poetce i towarzyszącemu jej duetowi muzyków za moc wrażeń podczas czwartkowego wieczoru.

Wieczór poetycki Agnieszki Chrobot Wieczór poetycki Agnieszki Chrobot

Opracowano na podstawie materiałów UG w Rychtalu.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Turniej Piłki Nożnej Halowej w Łęce Opatowskiej
Podstawówki rywalizowały w piłce nożnej

5 listopada 2015 r. w hali sportowej w Łęce Opatowskiej odbył się Finał Powiatu Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. W...

Zamknij