Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rychtal: Turniej Dwójek Siatkarskich

26 listopada 2015 r., w rychtalskiej hali sportowej, zorganizowany został Turniej Dwójek Siatkarskich.

Dlaczego właśnie dwójki? Animatorzy imprez rekreacyjno-sportowych w gminie Rychtal, Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik zauważyli, że sympatycy rywalizacji siatkarskiej chcą rozwijać swoje umiejętności, lecz nie zawsze znajdują wsparcie w realizacji zainteresowań w grupie pozwalającej na utworzenie standardowych drużyn sześcioosobowych.

turnije-dwojek-siatkarskich-rychtal (1)

Zatem wsłuchując się w potrzeby młodych ludzi i jednocześnie wychodząc naprzeciw dogodniejszym sposobom porozumiewania się i wspierania w osiąganiu celu, zaproponowane zostały dwójki siatkarskie. Już teraz można powiedzieć, że zmniejszone liczebnie drużyny radzą sobie doskonale, nie umniejszając jednocześnie tradycyjnym formom rywalizacji sportowej. Zawodnicy przystąpili z dużym zapałem do poszczególnych gier, wykazując się zarówno dobrą techniką jak i ciekawymi rozwiązaniami taktycznymi. W związku z tym, że dwójki siatkarskie odbywały się w kategorii open, bez jakichkolwiek podziałów /wiek, płeć/, dostosowano system rozgrywek do możliwości zawodników. I tak zawodniczki do 15 lat startowały z wynikiem początkowym +4 punkty, dziewczęta starsze +2 punkty, chłopcy i młodzież starsza startowała z kontem zerowym. W wyniku zaciętych gier stojących na wysokim rekreacyjnym poziomie, ustalono ostatecznie klasyfikację końcową grupy finałowej:

turnije-dwojek-siatkarskich-rychtal (3) turnije-dwojek-siatkarskich-rychtal (2)

1 miejsce – Oskar Furmański i Hubert Kołodziej,

2 miejsce – Nikola Stępień i Katarzyna Łuczak,

3 miejsce – Michał Łuczak i Błażej Przyślak,

4 miejsce - Kordian Ziębiński i Kamil Derkacz.

Na zakończenie wręczono medale.

Sędzią głównym turnieju był Piotr Nasiadek, a sędzią sekretarzem Ewa Kanclerz. Animatorzy serdecznie dziękują zarówno zwycięzcom jak i wszystkim pozostałym zawodnikom za stworzenie sympatycznej, sportowej atmosfery.

turnije-dwojek-siatkarskich-rychtal (4) turnije-dwojek-siatkarskich-rychtal (5)

Opracowano na podstawie materiałów UG w Rychtalu.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
andrzejki-trzebien (1)
Andrzejki w Trzebieniu

Dnia 26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu bawili się na szkolnej zabawie andrzejkowej, która odbyła...

Zamknij