Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rychtal: Lepiej zapobiegać niż leczyć

W miesiącu lutym 2018 r., w ramach programu profilaktyki gminy Rychtal, przeprowadzone zostały cztery imprezy rekreacyjno-sportowe, dające możliwość czynnego wypoczynku dla lokalnej społeczności.

W hali sportowej najczęściej gromadziły się dzieci, młodzież, ale i także dorośli korzystający głównie z ćwiczeń na siłowni. Młodsi uczestnicy skupieni byli wokół rozgrywek piłkarskich, wielobojów sprawnościowych, konkursów rzutów karnych oraz gier lekkoatletycznych.

Wszystko okraszone pogadankami z zakresu profilaktyki zdrowotnej na temat kształtowania trendów zdrowotnych związanych z uprawianiem sportów całego życia, szkodliwości stosowania używek, jak również kształtowania umiejętności współpracy w grupie, asertywności i budowania właściwych relacji rówieśniczych.

sport-rychtal (3)

Jak okazuje się zachowanie kultury zdrowotnej nie zawsze jest zrozumiałe, szczególnie dla wąskiej grupy nieletnich chcących zademonstrować swoją dorosłość przez palenie papierosów w miejscach publicznych. I tutaj przyda się chwila refleksji mówiąca nie o zakazach, lecz o tym, aby dosłownie nie dać się „spalić” już na początku swojej kariery zmierzającej właśnie ku dorosłości. Mówienie po raz kolejny o szkodliwości palenia papierosów w tym wypadku, nie zawsze daje zamierzony skutek, gdyż trudno młodemu człowiekowi zrozumieć perspektywę utraty zdrowia na przestrzeni następnych 15-20 lat, a może nawet i później. Mocniejsze jest tu i teraz szukanie akceptacji, podziwu wśród rówieśników oraz chęć zaimponowania. To jedne z wielu przyczyn sięgania do palenia, które stopniowo przechodzi w nałóg. Palenie tytoniu jednak nie likwiduje niepowodzeń i zadrażnień. Przynosi dalsze komplikacje, które naprawdę dają o sobie znać po wielu latach, czy chcesz się o tym przekonać?

sport-rychtal (2)

Na obiektach sportowych w Rychtalu chcemy pokazać, że można wiele zrobić dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia bez używek, a sport na poziomie rekreacyjnym jest tylko sposobem na osiągnięcie tego celu, podkreśla animator Piotr Nasiadek. Ruch nawet w najprostszej postaci do której należy bieganie, wymaga jednak więcej wysiłku i uwagi niż np. włączenie komputera czy zdawkowa konwersacja w rozmowach towarzyskich oraz forach społecznościowych. Zatem razem twórzmy trendy prozdrowotne wolne od dymu tytoniowego, a otaczający nas świat traktujmy jako niezwykłe zjawisko, w którym na co dzień podejmujemy ważne życiowe zadania, bez łatwizn i skrótów.

sport-rychtal (1)

Opracowano na podstawie materiałów UG w Rychtalu.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
plakat dla wszystkich
Drzwi otwarte w SP Nr 2 w Kępnie

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kępnie serdecznie zaprasza na Drzwi Otwarte. W ten dzień będzie można zapoznać się szczegółowo z...

Zamknij