Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rychtal: Kulig leśnymi duktami

W dniu 14 stycznia 2017 roku sołtys Zgorzelca w gminie Rychtal zorganizował kulig dla dzieci i młodzieży na terenie Lasów Rychtalskich ( sosna rychtalska znana w całej Europie).

rychtal-kulig-01Sołtys z zawodu jest leśnikiem. Kulig za zadanie miał spełnić rolę edukacyjną oraz integracyjną między dziećmi i młodzieżą sołectw Zgorzelec i Darnowiec. Sołtys – leśnik przekazał uczestnikom kuligu rozmieszczenie paśników dla zwierzyny leśnej oraz ambon i poletek łowieckich. Uczył rozpoznawanie tropów na śniegu dzikich zwierząt. Dzieci i młodzież przy okazji kuligu dokarmiały zwierzęta wkładając do paśników soczystą i suchą karmę. Uczestnicy kuligu zwiedzili również Rezerwat Przyrody Studnica znajdujący się w obrębie gminy Rychtal, Nadleśnictwa Syców. Kulig zakończył się ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami z grilla . Leśnymi duktami kuligiem jechało około 60 osób.

Andrzej Wawrzyniak

rychtal-kulig-02

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
perzow-wosp-01
WOŚP w gminie Perzów

Po raz kolejny do orkiestrowego grania włączyła się Gmina Perzów. Od wczesnych godzin rannych na terenie całej gminy 18 wolontariuszy...

Zamknij