Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rychtal: Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa

Sołtys ze Zgorzelca w gminie Rychtal Krzysztof Zawada już po raz trzeci zorganizował Dzień Kobiet w połączeniu z Krajowym Dniem Sołtysa ( 11 marca ).

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. W kościele w Krzyżownikach. Część oficjalna miała miejsce w restauracji Bartek w Rychtalu. Po oficjalnych przemówieniach podano obfite jadło. Był również tort i był szampan. Serwowano także wino, które przekazała poseł Bożena Henczyca. Do towarzystwa przygrywała kapela ze wsi Kliny k/Kępna, która potrafiła zagrać na ludowo jak i repertuar współczesny.

dzien-kobiet2W gminie Rychtal jest dziesięć sołectw. W sześciu sołtyskami są panie. Parytet 30% został dawno przekroczony. Na czele gminnego stowarzyszenia sołtysów stoi jednak sołtys Zawada, który jest również radnym do rady gminy w Rychtalu. Na tym spotkaniu bawiło się świetnie około 100 osób, z kół gospodyń wiejskich , członkinie rad sołeckich ze swymi sołtyskami, członkinie związku emerytów, rencistów i inwalidów . Każda z pań udając się do domu otrzymała od prezesa Zawady po czerwonym goździku. Ja też tam byłem jadłem jadło, wino piłem i bardzo mi się podobało.

Andrzej Wawrzyniak
Stowarzyszenie Sołtysów Wlkp.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
portfel
Oddał portfel

03.03.2017 roku, w południe do Komendy Powiatowej Policji w Kępnie przyszedł mężczyzna, który znalazł na ulicy portfel z zawartością kilkuset...

Zamknij