Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rowerowy Bralin

W piątkowe popołudnie, 20 czerwca 2014 r. w Bralinie dominowali cykliści, amatorzy rowerowego ścigania, a towarzyszyli im, dopingowali i wspierali kibice. Tego dnia po raz czwarty Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej zorganizowało Braliński Cross Rowerowy im. Jana Lissowskiego.

Organizatorzy stawiają głównie na dzieci i młodzież i dlatego z myślą o najmłodszych przygotowali dziesięć kategorii wiekowych, dzieląc po dwa roczniki i oddzielnie klasyfikując chłopców i dziewczęta. Jednak trzy kategorie wiekowe zostały stworzone również dla dorosłych. Ścigały się przedszkolaki – najmłodsi mieli 3-4 lata, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz dorośli – najstarsi uczestnicy crossu liczyli powyżej 60 lat. Wyścig odbywał się na terenach łąkowych, za przejazdem kolejowym w przedłużeniu ulicy Kościuszki w Bralinie, na tzw. Karwackich Dołach. Przygotowane zostały dwie trasy: łatwiejsza dla przedszkolaków i szkół podstawowych i bardziej wymagająca – dla gimnazjalistów i dorosłych. Jednak zarówno młodsi jak i starsi kolarze musieli włożyć nieco trudu, by pokonać piaszczysty teren, a starsi – specjalnie zrobiony na braliński cross – pumptrack. Łącznie w wyścigu wystartowało 74 zawodników.

cross
Po zakończonej rywalizacji sportowej uczestnicy crossu wrócili na plac za świetlicą „Tęcza”. Organizatorzy przygotowali dla nich posiłek regeneracyjny, owoce i słodycze. W oczekiwaniu na wyniki najmłodsi mogli skorzystać z zabawy na trampolinie czy dmuchanym zamku. Wówczas też wszystkie dzieci wzięły udział w losowaniu nagród. Organizatorzy zadbali bowiem, aby każdy, kto weźmie udział w rywalizacji, bez względu na to czy zwycięży, czy też nie, otrzymał upominek. Zaś na zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały puchary i dyplomy. W tym roku kolarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Bralin. Uroczystej dekoracji zwycięzców na podium dokonali: wójt gminy Roman Wojtysiak, Tomasz Lissowski, syn patrona crossu i prezes SPZB Marek Gudra. Po raz pierwszy też stowarzyszenie postanowiło nagrodzić dwie najliczniej startujące klasy z gminy Bralin. Po analizie list startowych wyliczono, iż laur zwycięstwa należy się klasie 3a oraz klasie 4b ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie. Nagrodę tę sfinansował Tomasz Lissowski. Realizacja IV Bralińskiego Crossu Rowerowego była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu gminy w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

dsc_0887
Cross rowerowy w Bralinie zyskuje coraz większą popularność, uczestnicy z poprzednich edycji pojawiają się z ochotą na kolejnych, a i amatorów na tę formę sportu jest coraz więcej. I to cieszy organizatorów.

2 6 Bralin 11 12 13 dsc_0820  dscf2912

mak

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja Rady Gminy w Trzcinicy
Gmina Trzcinica partnerem PCPR w Kępnie

Radni z gminy Trzcinica podczas sesji absolutoryjnej  18 czerwca podjęli również uchwałę zmierzającą do zawarcia umowy pomiędzy Gminą Trzcinica/Gminnym Ośrodkiem...

Zamknij