Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Rowerem przez gminę Perzów

W słoneczne popołudnie 2 maja grupa cyklistów na czele z wójt gminy Danutą Froń przemierzyła gminę Perzów.

Rajd rowerowy pod szyldem biało-czerwonym był jednym z elementów obchodów dnia flagi – święta ustanowionego 20 lutego 2004 roku a obchodzonego w przeddzień Święta Konstytucji 3-maja. Wycieczka rowerowa wytyczona przez południową część gminy, jak podkreśla Danuta Froń – wójt gminy miała obok walorów rekreacyjnych promować naszą małą ojczyznę, zwracać uwagę na piękno przyrody, lokalnych zabytków, miejsc które niejednokrotnie z uwagi na codzienny pośpiech mijamy bez uwagi. Rowery to również idealny i prosty sposób rekreacji. Gminę Perzów przecina bowiem szereg szlaków rowerowych, do poznania których zachęcamy.

Rajd Rowerowy pod szyldem biało - czerwonym - Perzów
Sobotni rajd to również promocja polskich barw narodowych. Rowerzyści zaopatrzeni w flagi powiewające na ich rowerach, biało czerwone czapki, szaliki i kapelusze uczcili w ten sposób dzień flagi. Jazda rowerem przyozdobionym w barwy narodowe to forma promocji i popularyzacji tego „dość nowego” święta.
Rajd wystartował punktualnie o godzinie 14.00 z placu przed Urzędem Gminy w Perzowie.
Na chwilę przed starem rowerzyści na czele z wójt gminy złożyli kwiaty pod obeliskiem usytuowanym obok urzędu. Upamiętnili w ten sposób zarówno dzień flagi jak i przypadające dzień później Święto Konstytucji 3 –Maja.
Pierwszym przystankiem na trasie był kościół p.w. św. Idziego Opata w Domasłowie. Tu gościnnie rowerzystów podjął ksiądz Tomasz Płóciennik – proboszcz parafii opowiadając o historii tamtejszego kościoła. Wizyta w kościele to również chwila na modlitwę z racji obchodzonego w tym dniu Święta Matki Boskiej Królowej Polski.

Rajd Rowerowy pod szyldem biało - czerwonym - Perzów
Dalszy szlak rajdu wiódł do Trębaczowa tu przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej do rajdu dołączyli rowerzyści z Trębaczowa. Kolejny przystanek to las na tzw. Kuropce. Mimo trudów w pokonaniu leśnych dróg wszystkim uczestnikom wyprawy udało się dojechać do Miechowa a dalej do Kozy Wielkiej – wsi położonej na granicy Wielkopolski i Dolnego Śląska.
Na finiszu rajdu na wszystkich biorących w nim udział czekał poczęstunek przygotowany przez członków stowarzyszenia „Kozie Górki”. Obok poczęstunku na rowerzystów czekał także krótki film prezentujący historię i współczesne oblicze Kozy Wielkiej.
Sobotni rajd rowerowy nie odbył by się bez zaangażowania szeregu osób, którym należy się serdeczne podziękowanie. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim strażaków z OSP Domasłów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem rowerzystów na całej trasie przejazdu oraz członków stowarzyszenia „Kozie Górki”, którzy ugościli w swojej siedzibie uczestników rajdu.
W tym roku długi majowy weekend upłynął w gminie Perzów pod znakiem aktywnego wypoczynku. Tuż po zakończeniu rajdu o godzinie 18.00 na perzowskim Orliku rozpoczęła się kolejna z imprez – Nocny Turniej Piłkarski.

Rajd Rowerowy pod szyldem biało - czerwonym - Perzów Rajd Rowerowy pod szyldem biało - czerwonym - Perzów

Opracowano na podstawie materiałów UG Perzów.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta w Parlamencie RP
Przedstawiciele powiatu z wizytą w Parlamencie RP

W dniu 29 kwietnia 2015 r., z inicjatywy Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów...

Zamknij