Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Radni w Łęce Opatowskiej jednogłośni

W środę 26 sierpnia odbyła się XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska.

W tym dniu radni przyjęli jednogłośnie wszystkie przygotowane projekty uchwał. Były to m.in. zmiany w budżecie gminy na 2015 r. Największa kwota zmian jaka zawarta była w zestawieniu to blisko 30 tys. zł z przeznaczeniem na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Jak podkreślił to wójt Adam Kopis, gmina Łęka Opatowska jest jedną z nielicznych gmin, która dostała na ten cel dofinansowanie.

XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska4
W czasie posiedzenia radni wyrazili zgodę na nabycie przez gminę nieruchomości w Opatowie. Przejęcie na własność budynku który niegdyś był siedzibą policji umożliwi Gminie Łęka Opatowska staranie się o dofinansowanie na utworzenie tam w przyszłości dziennego domu seniora z rządowego programu Senior – WIGOR. Rodzina, która obecnie zamieszkuje ten obiekt miałaby zapewnione nowe lokum.
Radni podczas sesji byli również zgodni co do przejęcia na własność gminy działki w Łęce Opatowskiej, na której w przyszłości powstanie droga dojazdowa do parku.

XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska0 XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska1

Jako, że wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Katarzyna Krzymińska przedstawiła informację dotyczącą przygotowania szkół.
Jak zapewniła K. Krzymińska po przeprowadzonych oględzinach można stwierdzić, iż placówki oświatowe na terenie gminy Łęka Opatowska są bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie uczniów po wakacjach. Nie ma żadnych zastrzeżeń co do przygotowania kadry oraz sal lekcyjnych. Gmina zapewni również pierwszakom wyprawki szkolne.

XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska7

Warto również wspomnieć, że Gmina Łęka Opatowska podpisała umowę z PKS Kluczbork na świadczenie usług transportowych w tym również dowóz uczniów do szkół na obszarze gminy. Zawarcie umowy przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców gminy, gdyż zapewniona zostanie regularna komunikacja co oznacza, że z transportu oprócz dzieci i młodzieży dojeżdżającej do szkoły będą mogli korzystać inni mieszkańcy, chcący dotrzeć np. pracy lub lekarza. Ponadto, pasażerowie będą mogli korzystać z ustawowych ulg oraz ulg wprowadzonych przez PKS Kluczbork. Przewoźnik zadeklarował także gotowość do uruchomienia dodatkowych regularnych kursów autobusowych w przypadku zebrania się odpowiedniej liczby pasażerów.

Na zakończenie posiedzenia wójt oraz radni zaprosili wszystkich do udziału w Dożynkach Gminnych, które odbędą się 6 września w Łęce Opatowskiej.

XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska6 XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska2 XII Sesja Rady Gminy Łęka Opatowska3

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
XI Sesja Rady Gminy Baranów1
Sesja Rady Gminy Baranów

W poniedziałek 24 sierpnia br. odbyła się XI Sesja Rady Gminy Baranów. Nowe osiedle w Baranowie Jedną z uchwał jaka...

Zamknij