Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Puchar dla Oldbojów w Perzowie

Dziesięć drużyn, rywalizacja do późnych godzin nocnych, piękne gole, emocje i przeraźliwe zimno – tak w skrócie wyglądał Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Animatorów Obiektu „Orlik” w Perzowie. Triumfatorami pierwszomajowej imprezy została drużyna Oldboje Syców.

Nocne turnieje piłki nożnej w Perzowie mają już kilkuletnią tradycję. Każdorazowo na starcie staje wiele drużyn, nie inaczej było również w czwartek, 1 maja. Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Otwarcia turnieju dokonali: Weronika Urbańska – zastępca wójta Gminy Perzów oraz Przemysław Tomaś – animator sportu na perzowskim orliku. Gościem specjalnym była Bożena Henczyca – wójt Gminy Perzów.

Rywalizacja grupowa toczyła się naprzemiennie, każdy z zespołów miał do rozegrania 4 spotkania. Grano dwie połowy po 8 minut, a nad przebiegiem meczów czuwali dwaj sędziowie. Ostatecznie, po trwającej 6 godzin fazie grupowej, która toczyła się przy zmiennej pogodzie, awans z grupy A uzyskały drużyny: FC Mistrze Bralin oraz Domasłów, zaś z grupy B do półfinałów weszły: zespół pod tajemniczą, acz wiele mówiącą nazwą Browarnicy oraz drużyna Oldboje Syców. W półfinałach Oldboje pokonali Mistrzów, zaś Browarnicy okazali się lepsi od Domasłowa. Pokonani stoczyli zacięty mecz o trzecie miejsce, które ostatecznie przypadło Mistrzom. Nie mniej emocji dostarczył mecz finałowy, który rozpoczął się o godzinie 1.30 w nocy przy porywistym, zimnym wietrze. Kurtki, a nawet zimowe czapki – zdecydowanie pożądane. Ostatecznie, lepsi okazali się oldboje, którzy pokonali Browarników 3:2. W meczu tym widać było jak ważne w futbolu jest wieloletnie doświadczenie, nie tylko na amatorskich boiskach. Nagrody – pamiątkowe dyplomy i puchary wręczali: animatorzy orlika – Grzegorz Kapica i Przemysław Tomaś oraz autor niniejszego artykułu, z ramienia GOK w Perzowie. Wyłoniono również króla strzelców turnieju, którym – z dorobkiem 9 bramek – został Przemysław Klepacz z drużyny Wilki Opatów.

Marcin Kowalski

perzowwidownia_perzowTurniej w Perzowie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
KĘPIŃSKA MAJÓWKA 2014
Kępińska Majówka 2014

Urząd Miasta i Gminy w Kępnie zaprasza mieszkańców na  Kępińską Majówkę W programie m.in. 1 maj 2014r, godz 11 -...

Zamknij