Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

P. Psikus kontra Sz. Szczęsny (Kępno)

Poznajmy lepiej kandydatów II tury wyborów burmistrza Miasta i Gminy Kępno.

Wszystkim kandydatom zadaliśmy identyczne pytania:

1. Jakie zalety dostrzega Pan/Pani u kontrkandydata?
2. Jakie najistotniejsze wady widzi Pan u konkurenta na stanowisko burmistrza?
3. Proszę o krótką autoprezentację swojej osoby (cechy osobowe, poglądy, doświadczenie itp. - bez programu wyborczego i planu inwestycji).

Poniżej prezentujemy odpowiedzi.

Piotr Psikus 

Piotr Psikus

Ad. 1. To młody wykształcony człowiek, na pewno dobrze sprawdza się w biznesie. Ma też fantazję i niekonwencjonalne podejście do urzędowych procedur. Zna się też (zdaje się) dobrze na urządzeniach cyfrowych, zwłaszcza tych z funkcją nagrywania. Jest też aktywnym sportowcem, a to zawsze budzi moją sympatię.

Ad. 2. Moim zdaniem za bardzo i zbyt często daje się ponieść emocjom. Nagrywanie swojego szefa jest tego najlepszym przykładem. Poza tym słabo go znam.

Ad. 3. Jestem doświadczonym samorządowcem, wprawionym w bojach i poszukiwaniu źródeł finansowania inwestycji. Poglądy mam umiarkowanie prawicowe, niechętnie chadzam w stadzie, stąd też pewnie nie sprawdzałem się w żadnej partii, zresztą moje motto życiowe, to „gdy dadzą ci papier w linie pisz w poprzek”. Dobrze oddaje moje podejście do życia.

 

Szymon Szczęsny

 

Szymon Szczęsny - Kępno

Ad. 1. i 2. Odnosząc się do pytań redakcji co do osoby kontrkandydata mogę odnosić się do jego dotychczasowych dokonań, istotnych przy ubieganiu się na funkcję gospodarza Gminy. Specyficznym talentem kontrkandydata jest częste wpadanie w różnorodne tarapaty, afery i skandale, z których zazwyczaj się wydobywa z uśmiechem na ustach, lecz niestety część kurzu i błota opada na nas wszystkich. Kępno nie musi być pośmiewiskiem forów internetowych. Ten obraz miasta należy zmienić.
Dziś próbuje powrotu licząc na społeczną amnezję przy użyciu sloganu „pracuję – nie obiecuję”. W istocie „praca” kontrkandydata polega na składaniu nierealnych do zrealizowania obietnic. Dlatego też bardziej niż slogany, przemawiają do mnie fakty. A fakty są historią, której nie da się wymazać.

Zaletą Pana Psikusa jest fakt że sprytnie odcina się od swojej przeszłości i bardzo nie chce, aby ją przywoływano. Często nawołuje bym ja w swojej kampanii nie wracał do tego okresu ponieważ na pewno mu to zwolenników nie przysporzy.

Ad.3. „Pamiętając o przeszłości wybierajmy przyszłość”. Z takim przesłaniem do wyborców idę do drugiej tury wyborów w konfrontacji z Piotrem Psikusem. Do wyborów idę aby kontynuować nadany przez wyborców w roku 2010 kierunek zmian. W swojej pracy zamierzam korzystać ze wszystkich dobrych wzorów. Powtarzam, ze wszystkich dobrych praktyk poprzedników, zarówno Piotra Psikusa jak i Anieli Kempa. Oboje oni zapisali się już w historii Kępna. Moim pragnieniem jest kontynuowanie sprawdzonych, pozytywnych działań i unikaniu błędów poprzedników. Dlatego też, nie wymazując z pamięci przeszłości, która przeszła do historii, mądrze wybierajmy przyszłość.

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szymon Szczęsny
Zarządzać, a nie rządzić

Rozmowa z Szymonem Szczęsnym, kandydatem na Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Panie Szymonie, znalazł się Pan w II turze wyborów...

Zamknij