Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Przedstawiciel kępińskiej biblioteki w Wilnie

W dniach 27-29 maja br. Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie reprezentowana była przez Magdalenę Wieczorek na międzynarodowej konferencji „Daily innovators and daily educators in the libraries”  w Wilnie.

Magdalena Wieczorek, dyrektor biblioteki, wzięła udział w testowaniu specjalnych materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach międzynarodowego projektu dla bibliotekarzy i innych edukatorów kulturalnych, a także scenariuszy do pracy z użytkownikami bibliotek i innych lokalnych instytucji kultury. Jej praca została wysoko oceniona i zakwalifikowała się do grupy 6 osób reprezentujących Polskę na konferencji.

biblioteka_kepno_wilno (18) biblioteka_kepno_wilno (24)
Pobyt w Wilnie, udział w konferencji i koszty z tym związane finansowane były przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu Erasmus+. Celem organizatorów projektu jest przygotowanie bibliotekarzy i innych pracowników sektora kultury do wdrażania w ich instytucjach i w zespołach zagadnień wielokulturowości, innowacji społecznych oraz kreatywności. Działania projektowe mają wzbogacić ofertę edukacyjną dla osób dorosłych, a zastosowanie nowych materiałów i scenariuszy – zachęcić odbiorców działań do dalszego rozwoju i własnych poszukiwań.
Podczas konferencji, która odbywała się w Bibliotece Narodowej, poruszano głównie sprawy związane z wielokulturowością, aktywizacją ludzi dorosłych i tym jaką rolę odgrywają współczesne biblioteki. Bardzo ciekawe wystąpienie miał przedstawiciel Norwegii, który opowiedział o funkcjonowaniu biblioteki wielokulturowej, w której znajduje się 140 tysięcy książek w 70 językach świata, a Łotwa utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że mała biblioteka może przyciągać mieszkańców swoją ciekawą ofertą. Wyjazd był okazją do rozmów z pracownikami bibliotek i instytucji kultury, a także dzięki organizatorom do zwiedzania przepięknego Wilna.

biblioteka_kepno_wilno (2) biblioteka_kepno_wilno (4) biblioteka_kepno_wilno (5) biblioteka_kepno_wilno (11) biblioteka_kepno_wilno (13) biblioteka_kepno_wilno (19) biblioteka_kepno_wilno (20) biblioteka_kepno_wilno (21)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
PUP: Aktualne oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie.   BRANŻA HANDLOWA Zawód SPRZEDAWCA – 1 osoba Wykształcenie zawodowe, Wymagania...

Zamknij