Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Protest mieszkańców Siemianic

Na ostatnią sesję w Łęce Opatowskiej przybyli mieszkańcy Siemianic, protestujący przeciwko likwidacji oddziału przedszkolnego dla 5-latków.

Złożyli oni na ręce Przewodniczącego Rady Gminy pismo, w którym podkreślają, iż takie działania pogorszą w znaczącym stopniu warunki edukacji dzieci. Zamknięcie oddziału znacznie ograniczy naszym dzieciom możliwość prawidłowego rozwoju, szczególnie, że rozpoczynają obowiązkową edukację szkolną w wieku 6 lat – protestują rodzice dzieci.

Protest mieszkańców Siemianic

Po likwidacji ma nastąpić połączenie w jedną grupę dzieci w wieku 2, 5, 3, 4 oraz 5 lat. Jak twierdzą rodzice dzieci wejdą w edukację szkolą bez prawidłowego przygotowania ponieważ młodsze dzieci mogą rozpraszać starsze swoim zachowaniem. Pięcioletnie dziecko będzie musiało wówczas realizować program nauczania wśród zabaw, krzyku a nawet płaczu młodszych dzieci. Mieszkańcy Siemianic obawiają się o przyszłość swoich pociech a nawet o ich bezpieczeństwo. Jak Pan sobie wyobraża prowadzenie zajęć przez jednego pedagoga w grupie 25 – ciu dzieci? – pytają rodzice i dodają w swojej petycji Obawiamy się czy nasze dzieci, które od września mają znaleźć się w tak licznej grupie przedszkolnej o rozpiętośći od 2,5 roku do 5 lat będą przygotowane. Rozgoryczenie mieszkańców Siemianic dopełniają również pretensje jakoby wójt gminy Łęka Opatowska szukał oszczędności na dzieciach.

Protest mieszkańców Siemianic
Adam Kopis zapewnił rodziców, że przemyśli całą sprawę. Poinformował również, że utrzymanie przez kolejny rok oddziału 5-latków to koszt ok 80 000 zł. Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że inwestycja w dzieci to jest wielka inwestycja – powiedział wójt. Ja ze swej strony obronię tego oddziału… Daleko jest mi do tego jako wójtowi, który od pół roku funkcjonuje na terenie gminy Łęka Opatowska, żeby myśleć o jakiekolwiek likwidacji – dodał Adam Kopis. Sprawa przedszkola w Siemianicach ma zostać rozpatrzona na posiedzeniach komisji radnych, po których mają zapaść odpowiednie decyzje dotyczące dalszych losów oddziału 5-latków w przedszkolu w Siemianicach. Wójt Łęki Opatowskiej zaproponował również spotkanie z protestującymi rodzicami, na którym mają dojść do porozumienia oraz wspólnie poszukać najlepszego rozwiązania. 

Protest mieszkańców Siemianic

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
liderzy-zdrowia2
Młodzi Liderzy Zdrowia kontra tytoń

Uczniowie z Klubu Ośmiu przy Gimnazjum w Krążkowach, działając jako Młodzieżowi Liderzy Zdrowia, wzięli udział w projekcie organizowanym przez SANEPID...

Zamknij