Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Promocja książki „Dzieje Kępna”

07 stycznia br w kinie „Sokolnia” odbyła się promocja książki Stanisława Kowalskiego pt. „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do 2015 r.”

IMGP0286

Stanisław Kowalski jest lokalnym historykiem i regionalistą, oraz emerytowanym nauczycielem LO w Kępnie. Był też wieloletnim nauczycielem SP nr 3 w Kępnie oraz dyrektorem SP nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Kępnie. Został on odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Autor w swoim dorobku ma już  wiele publikacji dotyczących historii regionu.

IMGP0325Monografia  ukazuje w sposób chronologiczny dzieje miasta Kępna od średniowiecza do końca 2015 r. uatrakcyjnione licznymi fotografiami. W jej powstanie włączyli się lokalni historycy, regionaliści i nauczyciele: Grażyna Gatner, Danuta Jerczyńska i Mirosław Łapa oraz recenzentki: Anna Zawalska i Maria Balcerzak. Projekt okładki przygotowała Agata Józefowicz, a oceny wartości merytorycznej dokonała prof. Bożena Górczyńska-Przybyłowicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

IMGP0330Książkę wydała Gmina Kępno z dotacji z Europejskiego Funduszu Rolnego.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
IMG_2860
Świba: Szlachetna Paczka

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Świbie już po raz drugi postanowił włączyć się do społecznego projektu Szlachetna Paczka- Lubię...

Zamknij