Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Projekty Odnowy Wsi zakończone

Dzięki realizacji projektu „Doposażenie terenu sportowo – rekreacyjnego w Opatowie” teren obok boiska wielofunkcyjnego w Opatowie uatrakcyjniony został o stół piknikowy z ławkami i planszami do gry, atestowane bramki z siatkami, stojaki na rowery oraz betonowe kosze na śmieci.

Z kolei poprzez realizację projektu „Sołectwo Lipie pięknieje”, sala wiejska znajdująca się w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiu wyposażona została w krzesła bankietowe oraz w lampy i kinkiety, a imprezy plenerowe uprzyjemni namiot imprezowy. W ramach projektu zakupiono także aparat fotograficzny.

odnowa-wsi-opatow-lipie0 odnowa-wsi-opatow-lipie3

Przypomnieć należy, że realizacja ww. projektów możliwa była dzięki pozyskaniu przez Gminę Łęka Opatowska dofinansowania z konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod nazwą: „Odnowa Wsi Szansą dla Aktywnych Sołectw”. Gmina Łęka Opatowska na podstawie częściowego dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego na zakup wyposażenia obiektów użyteczności publicznej oraz zagospodarowania przestrzeni wiejskiej sfinansowała inicjatywy o łącznej wartości 17.911,11 zł, z czego 8.542,00 zł pozyskano z dotacji, a 9.369,11 zł to środki Funduszu Sołeckiego oraz budżetu Gminy Łęka Opatowska.

odnowa-wsi-opatow-lipie2 odnowa-wsi-opatow-lipie1

Opracowano na podstawie materiałów UG w Łęce Opatowskiej.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
XIX-sesja-kepno1
Kępno: Ostatnia sesja w tym roku

29 grudnia w kępińskim ratuszu odbyła się XIX i ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej. Program posiedzenia przewidywał pracę...

Zamknij