Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Program wyborczy Porozumienia Samorządowego

26 września odbyła się konferencja prasowa KWW Porozumienia Samorządowego, której celem było zaprezentowanie programu wyborczego.

Wszystkie założenia na najbliższą kadencję zaprezentował lider grupy Piotr Psikus, który po raz kolejny kandyduje na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Kępno.
Program komitetu podzielony został na osiem tez wśród których znajdują się inwestycje, które są już realizowane, ale jak zapewnił burmistrz „myślimy również o nowych wyzwaniach”.

IMGP6768 IMGP6769

Pierwszym z punktów programu jest zielona gmina i rewitalizacja parku miejskiego. W założeniu tym kontynuowane mają być nasadzenia nowych drzew na terenie miasta i gminy, a park miejski po rewitalizacji zyskałby m. in strefę odpoczynku i relaksu dla seniorów, jak również strefę zabaw dla małych dzieci.
Ze względu na duże zainteresowanie mieszkaniami zapadła decyzja o kontynuacji programu Mieszkanie Plus, co jest kolejnym punktem w programie KWW Porozumienia Samorządowego. W najbliższych latach ma powstać 50 mieszkań przede wszystkim dla osób z list oczekujących. Ma to na celu zatrzymanie młodych ludzi w mieście oraz stworzenie komfortowych warunków życia nowych mieszkańców gminy. Trzecim punktem programu jest stworzenie Domu Kępińskiej Kultury na dworcu zachodnim. Bardzo ważnym punktem w swoim programie wyborczym KWW Porozumienia Samorządowego jest rozbudowa bazy sportowej. Chcemy doprowadzić do tego, aby przy każdej szkole na terenie gminy Kępno funkcjonowało boisko ze sztuczną nawierzchnią. Chcemy tam gdzie środowisko będzie tego oczekiwało budować kolejne sale gimnastyczne – powiedział Piotr Psikus. Kolejnym punktem obietnic wyborczych komitetu są stołówki w każdej szkole. Miałyby powstać one w pierwszych trzech latach nowej kadencji. Oczywiście pod hasłem stołówka szkolna myślimy również o kolejnych inwestycjach szeroko rozumianej bazy oświatowej. Tam gdzie będzie potrzeba to przedszkole, tam gdzie będzie potrzeba to żłobek - wyjaśnił lider KWW Porozumienia Samorządowego. Kolejny punkt mającym przekonać mieszkańców w najbliższych wyborach to kontynuacja i rozwój programu Kępno wolne od smogu, który zapewni m. in. dopłaty do wymiany pieców węglowych czy termomodernizacji budynków.

Kolejny punkt to budowa kanalizacji, dróg i ścieżek miejskich. Jak podkreślił Piotr Psikus: to jest kontynuacja tego co Samorząd Kępiński realizuje już od wielu lat… Jesteśmy tą radą miejską, która nie oddaje pieniędzy do budżetu państwa, które zostały raz otrzymane. Wykorzystuje te pieniądze do końca na budowę dróg i buduje te drogi w sposób skuteczny. Jak wyjaśnił burmistrz kontynuowana ma być również budowa kanalizacji. Ostatnim, ósmym punktem programu wyborczego KWW Porozumienie Samorządowe jest bezpieczna gmina, a co za tym idzie rozbudowa monitoringu, ścisła współpraca z policją i strażą miejską. Zakupiony ma być również nowy sprzęt przeciwpożarowy dla jednostek straży pożarnej na teranie miasta i gminy Kępno.
Na realizację zaprezentowanych założeń tak jak w latach ubiegłych pozyskiwane będą środki zewnętrzne.

IMGP6777 IMGP6779
Niektóre z tych tematów już się rozpoczęły, będziemy chcieli w najbliższej kadencji Samorządu Kępińskiego je rozwijać, tak aby jakość życia mieszkańców z miesiąca na miesiąc, z kwartału na kwartał, z roku na rok ulegała stopniowej poprawie, abyśmy mogli za pięć lat powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa, my radni Porozumienia Samorządowego dotrzymaliśmy słowa. To chcemy czynić wspólnie z radnymi Rady Miejskiej, którzy zostaną wybrani na najbliższą kadencję. Chciałbym czynić to ja, kandydat Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta i naszej gminy ponownie nam zaufają, ponownie zostanę wybrany na funkcję burmistrza i będziemy mogli z radnymi Rady Miasta i członkami Porozumienia Samorządowego realizować ten ambitny program. (…) Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta i gminy Kępno nam zaufają, a my dotrzymamy słowa -  podsumował – Piotr Psikus.

IMGP6772 IMGP6784

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jacek Cygan Foto Hanna Prus-1 (Copy)
Zaproszenie na spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie serdecznie zaprasza na wieczór autorski z Jackiem Cyganem, wybitnym autorem tekstów piosenek, poetą i prozaikiem....

Zamknij