Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Kępno

26. czerwca Prezydent RP Andrzej Duda przyjechał do Kępna na zaproszenie burmistrza Piotra Psikusa

duda-kepno-25Prezydent w pierwszej kolejności spotkał się w ratuszu z przedstawicielami władz wojewódzkich, samorządowych oraz z parlamentarzystami. Druga część tego historycznego dla Kępna wydarzenia odbyła się na Rynku gdzie na prezydenta czekali  tłumnie zebrani  mieszkańcy.

Po uroczystym przywitaniu głowy państwa przez burmistrza Piotra Psikusa przyszedł czas na długo wyczekiwane słowa prezydenta do mieszkańców Kępna i okolic.

duda-kepno-6Andrzej Duda dziękując za piękne przywitanie bardzo ciepło wspominał swoją pierwszą wizytę w Kępnie w listopadzie 2013 roku na zaproszenie Stowarzyszenia „Solidarni w działaniu”. Chwalił również duży i piękny kępiński Rynek oraz dbałość mieszkańców miasta i wszystkich Wielkopolan o porządek – Dla mnie to jest taki wielki element solidaryzmu, że wszyscy o to dbamy i nawet jeśli będzie tak, że sąsiad z jakiś przyczyn nie mógł, to ja pójdę i sprzątnę też u niego, nie tylko żebym ja miał czysto, ale żebyśmy my mieli czysto. Ja bym chciał solidarnego Kępna, ale ja bym chciał, by to był element naszego solidarnego państwa, byśmy wszyscy Polacy zarażali się wzajemnie taką postawą. Ja Państwu, Wielkopolanom, ogromnie tego gratuluję, bo to tutaj jest, tego nie trzeba tu wprowadzać – mówił prezydent.

Nawiązał również do wydarzeń historycznych w Kępnie m. in. do walki o przetrwanie podczas zaborów, do krwawego powstania wielkopolskiego i wielu wartości, które przetrwały do dziś

Prezydent gratulował mieszkańcom także  wielu sukcesów, m.in. braku bezrobocia – To jest wasz ogromny sukces. To nie jest zasługa polskiego państwa, to jest zasługa lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i odwadze mieszkańców Kępna i okolic, Wielkopolan. Że potraficie wziąć sprawy w swoje ręce, że potraficie zaryzykować, uruchomić biznes, zainwestować, dać pracę innym.

Nawiązał do programu wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który będzie wspierał drobną i średnią przedsiębiorczość, oraz wykorzysta potencjał dużych przedsiębiorstw. Chwalił kępiński przemysł meblarski, który jak stwierdził – należy do najnowocześniejszych na świecie.

Ważnym elementem wystąpienia był także Program 500 Plus i Mieszkanie Plus, do którego przystąpiło Kępno.

Na zakończenie przemówienia Andrzej Duda apelował do mieszkańców Kępna i okolic o wzięcie udziału w  referendum konsultacyjnym w sprawie nowej konstytucji, - Dzięki temu uzyskamy jeden efekt, który dla mnie, jako prezydenta wybranego przez naród jest ogromnie ważny. Polacy będą mieli poczucie, że nowa konstytucja jest naszą konstytucją, bo została napisana według wskazówek danych przez polskie społeczeństwo i obywateli – zaznaczył prezydent.

Słowa głowy państwa spotkały się wielokrotnie z gromkimi brawami publiczności. Nie zabrakło także wielu uścisków dłoni i niekończącej się liczby osób chcących zrobić sobie zdjęcie z prezydentem. Andrzej Duda bardzo entuzjastycznie odpowiadał na miłe gesty mieszkańców, chętnie pozując do fotografii i biorąc dzieci na ręce.

Wizyta prezydenta w Kępnie przejdzie do najważniejszych kart historii. Ostatnia wizyta głowy państwa miała miejsce w 1925 roku, kiedy nasze miasto odwiedził prezydent Stanisław Wojciechowski.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
nadzieje-kepna-39
Nadzieje Kępna 2017

22 czerwca 22 najwybitniejszych absolwentów gimnazjów z gminy Kępno otrzymało tytuły "Nadzieje Kępna". XVI edycja uroczystej gali odbyła się tradycyjnie...

Zamknij