Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Pozyskali dotację na budowę pływalni

Spółka Projekt Kępno Sp. z o.o. pozyskała dotację bezzwrotną na budowę krytej pływalni w Kępnie – etap I.

Wniosek został złożony pod koniec czerwca bieżącego roku do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017” i po pozytywnej ocenie otrzymał rekomendację do wsparcia z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dnia 7 grudnia br. Prezes Zarządu Spółki – Karolina Pilarczyk – Dworaczyńska w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Kępno – Piotra Psikusa, podpisała w Warszawie umowę o dotację.
Tym samym montaż finansowy dla tej ponad trzydziestomilionowej inwestycji poza wkładem własnym spółki zgromadzonym na mocy kolejnych dokapitalizowań, wreszcie obligacjami przychodowymi, które w żaden sposób nie obciążają budżetu i nie wpływają na wskaźniki zadłużenia Gminy Kępno, obejmie także tak wyczekiwaną dotację bezzwrotną, która w latach budżetowych 2018 i 2019 trafi na konto Spółki.

Ponad dwumilionowa dotacja została wyliczona na mocy wskaźnika G1 (to wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin), które prezentuje corocznie Ministerstwo Finansów. Z racji, że dla Gminy Kępno wskaźnik ten jest dość wysoki, kwota dotacji to maksymalny poziom wsparcia jaki Spółka Projekt Kępno mogła otrzymać. Poza tym ograniczenia regulaminu konkursu wskazywały, że z dotacji współfinansowane mogą być wyłącznie koszty dotyczące części sportowej obiektu, a zatem pełnowymiarowa niecka basenu sportowego, przynależna widownia, dźwig osobowy przeznaczony również dla osób niepełnosprawnych i przyległe sanitariaty i szatnie.

Planowana od lat przez Miasto i Gminę Kępno inwestycja polegająca na budowie krytej pływalni w Kępnie, której to inwestorem pozostaje spółka celowa Projekt Kępno Sp. z o.o. – jest inwestycją o szczególnym znaczeniu dla rozwoju kultury fizycznej w naszym regionie. Dzięki temu, że będzie to jedyny taki obiekt w powiecie kępińskim udało się otrzymać dotację choć alokacja środków była bardzo mała. Wsparcie środkami z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej pozwoli nie tylko na dalsze rozszerzanie bazy sportowej w Kępnie, ale promocję sportów wodnych i szerokopojętej aktywizacji ruchowej. Ponadto, pozwoli na stworzenie wreszcie spójnej sieci obiektów sportowych i kompleksowej oferty sportowej dla mieszkańców tej części Wielkopolski, ale przede wszystkim – na wdrożenie programu nowych zajęć sportowych (w tym tak potrzebną naukę pływania dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu kępińskiego) i walkę z wadami postawy u dzieci młodzieży. Przypomnieć w tym miejscu należy, że zakończona w tym roku kompleksowa termomodernizacja hali sportowej przy ul. Sportowej (gdzie znajduje się także siedziba Spółki Projekt Kępno), także zrealizowana została przy wsparciu ze środków krajowych będących w dyspozycji Ministra Sportu i Turystyki.

UMiG Kępno

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
spotkanie-oplatkpowe-aniolka-pierwsza (4)
Aniołka Pierwsza: Spotkanie opłatkowe

9 grudnia 2017 r. w Domu Ludowym w Aniołce Pierwszej odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich...

Zamknij