Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Poznajmy się w bibliotece

W „tłusty czwartek”, 8 lutego, w Samorządowej Bibliotece Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie odbyło się nietypowe spotkanie promujące czytelnictwo.

W kawiarnianej atmosferze, przy blasku świec, nieznani wcześniej sobie czytelnicy mieli okazję porozmawiać ze sobą na tematy związane z książkami dostępnymi w Wypożyczalni i… nie tylko!

biblioteka-kepno-poznajmy-sie-w-bibliotece_(2)

Wydarzenie „Poznajmy się w bibliotece” miało na celu integrację czytelników i sympatyków Biblioteki w Kępnie. Na wejściu każdy z gości losował karteczkę z tytułem i autorem książki, a następnie siadał przy stoliku, na którym przedmiotowa książka była położona. Każdy stolik poświęcony był innej tematyce i różnego typu książki były na nich prezentowane: o podróżach, o zwierzętach, o roślinach, o kulturze i sztuce etc. Książkom odpowiadał zestaw pomocnych pytań, znajdujący się przy stoliku. Dwoje obcych sobie czytelników, którzy wylosowali ten sam stolik, mogło bowiem nawiązać dowolne rozmowy lub posłużyć się przygotowanymi pytaniami animującymi dyskusję. I tak na przykład jedno z pytań przy stoliku o podróżach brzmiało: „Z jakim miejscem wiąże się Pana/Pani najcieplejsze wspomnienie, z jakiego powodu?”. Nastrój sprzyjający rozmowom pomagała zbudować łagodna muzyka, cicho puszczona w tle, stoliki poustawiane kameralnie między regałami książek, a także zapalone świece. Bibliotekarki wczuły się w rolę kelnerek i częstowały gości kawą, herbatą oraz pączkami.

biblioteka-kepno-poznajmy-sie-w-bibliotece_(8)

Wydarzenie zebrało wiele pozytywnych opinii od gości, którzy nie chcieli opuszczać swoich stolików. Czytelnicy pytali już, czy będą kolejne podobne spotkania. Mamy nadzieję, że dzięki wydarzeniu goście poznali lepiej nie tylko książki dostępne w ofercie Biblioteki, ale ż siebie nawzajem!

SBP Kępno

biblioteka-kepno-poznajmy-sie-w-bibliotece_(7)

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
basen 2017
Trzcinica: Dofinansowanie zajęć nauki pływania

Gmina Trzcinica otrzyma dofinansowanie na udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Operatorem zadania jest Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły...

Zamknij