Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Pożar stodoły w Mikorzynie

23 czerwca 2014 r. około godz. 3:16 w Mikorzynie (gm. Kępno) zapaliła się drewniana stodoła i znajdujący się w pobliżu garaż. Zagrożony ogniem był też stojący obok budynek mieszkalny.

Działania  strażaków w pierwszej kolejności polegały na sprawdzeniu czy energia elektryczna została odłączona od palących się obiektów, następnie podano kilka prądów wody na palące się budynki oraz w obronie budynku mieszkalnego.

W trakcie akcji w celu zapewnienia wody do celów gaśniczych, skorzystano z wiejskiej sieci wodociągowej oraz  samochodu  gaśniczego – cysterna. Prowadzone działania w pierwszej fazie pożaru pozwoliły uratować sąsiedni budynek mieszkalny. O godz. 4:05 strażacy opanowali ogień i przystąpili do dogaszenia i rozbierania konstrukcji drewnianej  oraz usuwania elementów wyposażenia budynków.

Pożar w Mikorzynie

W akcji tej brało udział łącznie 32 strażaków z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP Kępno i Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości Mikorzyn, Świba i Olszowa. W wyniku pożaru spłonęła stodoła , garaż  i sprzęt znajdujący się w tych obiektach. Opaleniu uległ przód samochodu dostawczego marki Fiat Ducato.

Pożar w Mikorzyniepozar_mikorzyn2

Opracowano na podstawie materiałów Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kępnie.

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gosia Baczyńska pokaz mody
Gosia Baczyńska w Kępnie

Moda jest sztuką – mówiła Gosia Baczyńska podczas spotkania 20 czerwca w Kępnie. Potrafiła tę tezę znakomicie obronić i przekonać...

Zamknij