Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Powitanie chlebem i solą

W sobotę, 21 czerwca 2014 r. ks. kanonik Roman Krzyżaniak, dotychczasowy proboszcz w parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Burzeninie w dekanacie złoczewskim, został uroczyście wprowadzony w urząd proboszcza parafii Bralin.

Ks. Roman Krzyżaniak został wprowadzony do kościoła parafialnego pw. św. Anny w Bralinie w uroczystej procesji. Towarzyszyli mu ministranci, kapłani z dekanatu bralińskiego oraz ks. Jakub Grzybowski, wikariusz.

Nowy proboszcz w Bralinie

Na początku mszy świętej ks. Czesław Jędroszka z Nowej Wsi Książęcej, wicedziekan dekanatu bralińskiego, odczytał dwa dekrety biskupa Edwarda Janiaka.W pierwszym powoływał on ks. R. Krzyżaniaka na urząd proboszcza parafii Bralin, zaś w drugim – mianował go dziekanem dekanatu bralińskiego.

Ks. Cz. Jędroszka jako pierwszy złożył nowemu proboszczowi życzenia w imieniu własnym i kapłanów. Po nim uczynili to członkowie Akcji Katolickiej, którzy powitali nowego proboszcza po staropolsku – chlebem i solą. Z kolei przedstawiciele rad parafialnych przekazali mu klucze do kościoła. Życzenia złożyli także: ministranci, dzieci i członkowie róż różańcowych rodziców, zaś w imieniu władz samorządowych – wójt Roman Wojtysiak.

Po odśpiewaniu pieśni do Ducha Świętego ks. R. Krzyżaniak złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności, którą szczegółowo reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego.

W homilii proboszcz opowiedział o sobie, mówił też o swojej kapłańskiej drodze. Zebranych prosił o modlitwę, zaangażowanie w pracę na rzecz parafii i życzliwość wobec innych osób. Zachęcał, by w drugim człowieku szukać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli.

Ks. Roman Krzyżaniak ur. się 9 sierpnia 1956 r. w Niesłuszu. Obecnie to dzielnica Konina. W tym mieście ukończył Szkołę Podstawową nr 4 im. Gustawa Morcinka oraz szkołę zawodową, a później technikum, uzyskując tytuł technika elektryka maszyn i urządzeń górnictwa odkrywkowego. Po zdaniu matury poszedł do pracy, ale wkrótce został powołany do odbycia zasadniczej służy wojskowej. Do cywila wyszedł po 2 latach w stopniu kaprala i znów podjął pracę. W 1981 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Dotychczas posługę duszpasterską pełnił w parafii pw. św. Marcina w Goszczanowie (3 lata), parafii pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu (4 lata), parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Brzezinach, parafii pw. św. Barbary w Karminie (8,5 roku, po raz pierwszy jako proboszcz), parafii pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Burzeninie (10 lat). Od 16 czerwca 2014 r. jest proboszczem w Bralinie.

materiał przygotował: Jacek Kuropka

źródło: Gmina Bralin

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
PCPR Kępno - piknik rodzinny
PCPR w Kępnie zaprasza na piknik rodzinny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie zaprasza na piknik rodzinny "W rodzinie siła III", którego celem jest promocja rodzin oraz...

Zamknij