Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Powiatowe święto plonów

Tradycyjny, barwny korowód rozpoczął tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbyły się w sobotę, 9 września w Perzowie.

Gospodarzami uroczystości byli Starosta Kępiński – Witold Jankowski i Wójt Gminy Perzów – Danuta Froń.
Tegoroczne święto plonów rozpoczęła msza święta odprawiona na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie, który był areną całego wydarzenia. Wzięli w niej udział mieszkańcy powiatu kępińskiego oraz licznie zaproszeni goście: parlamentarzyści, ich przedstawiciele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Starosta Kępiński Witold Jankowski wraz z Wójtem Gminy Perzów, Danutą Froń podziękowali rolnikom za trud, jaki włożyli oni w tegoroczne żniwa i zbiory.

dozynki-powiatowe-perzow2

To, że jesteście konkurencyjni, nie zawsze i nie wszystkim się podoba – mówił do rolników starosta Witold Jankowski. – Ale my, osoby stojące trochę z boku, to doceniamy, widzimy i dziękujemy. Dziękujemy także, że stoicie na straży tradycyjnych polski wartości.

Z życzeniami dla rolników powiatu kępińskiego pospieszyli tego dnia posłowie: Andżelika Możdżanowska, Adam Szłapka i Tomasz Ławniczak, senator Łukasz Mikołajczyk oraz europoseł Andrzej Grzyb.

Starostowie dożynkowi: Alina Wiorek i Jan Brząkała przekazali gospodarzom dożynek bochen chleba, wypieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych żniw. Chlebem tym podzielono się również z przybyłymi gośćmi.

dozynki-powiatowe-perzow1 dozynki-powiatowe-perzow4

Z występami artystycznymi na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola w Perzowie, a także Zespól Perzowianie.

Na scenie rozstrzygnięto także konkurs na najładniej przybraną z okazji dożynek posesję w sołectwie Brzezie. Podkreślić trzeba, że właśnie to najmniejsze sołectwo Gminy Perzów wzięło na siebie ciężar związany z współorganizacją tegorocznego święta plonów.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ gwiazdy wieczoru – formacji Skaner. Całość zakończyła zabawa taneczna.

Źródło: www.starostwo.kepno.pl

dozynki-powiatowe-perzow6 dozynki-powiatowe-perzow5 dozynki-powiatowe-perzow11

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
wypadek
Uciekł z miejsca wypadku

Kierowca samochodu ciężarowego marki Mercedes wymusił pierwszeństwo, uderzył w osobówkę i odjechał z miejsca zdarzenia.  13 września br. około godz....

Zamknij