Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Powiat: zapowiedzi imprez

W najbliższym czasie czeka nas wiele imprez zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kępnie o czym na ostatniej konferencji poinformował Zarząd Powiatu. 

Konferencja Starostwo Powiatowe02

30 maja Powiatowe Obchody Święta Strażaków 

Już jutro w Opatowie po raz pierwszy odbędzie się Powiatowe Święto Strażaków. Wezmą w nim udział strażacy ze wszystkich jednostek OSP w powiecie oraz PSP. Uroczystości rozpoczną się mszą św. w kościele pw. św. Floriana w Opatowie. Następnie w Siemianicach dokonane zostaną odznaczenia dla najbardziej zasłużonych strażaków oraz awanse na wyższy stopień zawodowy. 

12 czerwca Dni Ekonomii Społecznej 

Powiat Kępiński wraz z Ośrodkiem Wsparcie Ekonomii Społecznej w Subregionie Kaliskim prowadzonym przez Fundację im. Królowej Jadwigi w Puszczykowie organizuje Dni Ekonomii Społecznej. Głównym celem tego przedsięwzięcia  jest pokazanie naszych spółdzielni społecznych, które działają na terenie powiatu kępińskiego, tj. spółdzielni „Pomoc”, „Jaśmin” i „Szansa”. Udział wezmą również Warsztaty Terapii Zajęciowej. Młodzież ze szkoły specjalnej również pokaże swoje osiągnięcia. Przede wszystkim chodzi o promocję naszych spółdzielni” – powiedziała Wicestarosta Grażyna Jany. Dni Ekonomii Społecznej rozpoczną się o godzinie 13:00 na kępińskim rynku. Jako kontynuacja tego wydarzenia 16 czerwca będzie spotkanie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy z kępińskimi przedsiębiorcami. Celem jest zainteresowanie działalnością spółdzielni. Chcielibyśmy, żeby to spotkanie zaowocowało chociaż jedną umową o pracę – dodała Grażyna Jany. 

Konferencja Starostwo Powiatowe03

Festyn Pożegnanie Lata

Tradycyjnie jak co roku pod koniec wakacji w Kępnie odbędzie się Festyn Pożegnanie Lata. Impreza odbędzie się na terenie Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a gwiazdą wieczoru ma być KAYAH. 

30 sierpnia Dożynki Powiatowo – Gminne. 

30 sierpnia na kępińskim rynku mają odbyć się Dożynki Powiatowo – Gminne. W tym roku Starostwo Powiatowe zorganizuje je wspólnie z gminą Kępno. 

W tym roku planowane są również Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegach na Orientację. Mistrzostwa mają odbyć się na terenie kompleksu leśnego wokół Dworu Ustronie. 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z S. Jeziornym SP Trzebień
Lekcja patriotyzmu w szkole w Trzebieniu

Dnia 22 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów z Przyjacielem Szkoły...

Zamknij