Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Powiat: zabezpieczyli środki finansowe

W wtorek 27 października w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się XII Sesja Rady Powiatu.

Za nim przystąpiono do podejmowania uchwał Wicestarosta Grażyna Jany poinformowała radnych o planach Urzędu Marszałkowskiego dotyczących budowy lądowiska dla helikopterów pogotowia ratunkowego w Michałkowie. Decyzją Pana Marszałka 3 mln zł na budowę tego lądowiska będzie wyasygnowane z Urzędu Marszałkowskiego, natomiast kwota 3 mln zł zostanie rozłożona na wszystkie gminy i powiaty, które są w pobliżu tego lądowiska. Chodzi o to, aby zabezpieczyć pieniądze w budżecie, ok 70 tys. zł na powiat na 2 lata - powiedziała Grażyna Jany. Zwróciła również uwagę, że lądowisko będzie bardzo potrzebne, ponieważ w tej chwili najbliższe jest we Wrocławiu lub w Poznaniu. Tą sprawą radni być może zajmą się na kolejnej sesji.

XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego0

XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego3

Podczas obrad radni jednogłośnie przyjęli m.in. zmiany w budżecie oraz zabezpieczyli środku finansowe na pomoc dla trzech gmin na 2016 r. W związku z tym Gmina Baranów otrzyma pomoc w wysokości 600 tys. zł na przebudowę drogi gminnej relacji Grębanin – Żurawiniec. Gmina Kępno, natomiast za udzieloną pomoc w wysokości 950 tys. zł będzie mogła zrealizować przebudowę ul. Walki Młodych. Zabezpieczone środki w wysokości 321 tys. zł trafią również do Gminy Łęka Opatowska z przeznaczeniem na budowę i modernizację dróg gminnych.

XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego1 XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego4

Jedną z uchwał jaką radni podjęli na wtorkowej sesji było udzielenie dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Konkretnie uchwała dotyczyła parafii pw. Św. Anny w Bralinie, parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Trzcinicy oraz parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świbie, które otrzymały po 7000 tys. zł wsparcia finansowego. Wcześniej radny Tomasz Gatner wnioskował o podwyższenie kwoty do 10 tys. zł dla parafii w Trzcinicy jednak prośba została odrzucona większością głosów. Opinię na temat tej uchwały przedstawił również radny Włodzimierz Mazurkiewicz, który twierdził, iż jest ona za późno wywołana pod obrady, za co obwinił Sekretarza Powiatu Magdalenę Osadę. Za obsługę zarządu odpowiedzialny jest sekretarz i to nie jest wina zarządu, ale jego obsługi. Sekretarz powinien może bardziej pilnować swojej roboty… Jest ustawa o pracownikach samorządowych, która mówi jasno żeby być sekretarzem powiatu trzeba spełniać ileś elementów, jeden z nich mówi prosto, że trzeba być 3 lata na stanowisku kierowniczym, a z tego co wiem to Pani nie była. Może byłaby Pani spokojniejsza, gdyby uczyła się od tych Panów, którzy pełnili taką funkcję: Pan Andrzej Jóźwik i Marek Oreś. Proszę przekazać to Panu staroście, bo chciałbym jeszcze z nim porozmawiać na ten temat- mówił Włodzimierz Mazurkiewicz.

XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego2 XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego7 XII-sesja-rady-powiatu-kepinskiego5

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
III-konkurs-sprawni-w-przyszlym-zawodzie-zsp211
Gimnazjaliści sprawni w przyszłym zawodzie

Młodzież z 11 gimnazjów w powiecie kępińskim wzięła udział w III Konkursie Wiedzy i Umiejętności Technicznych pn. „Sprawni w przyszłym...

Zamknij