Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Powiat Kępiński pomaga poszkodowanym

Powiat Kępiński Uchwałą Nr XXXV/208/2017 Rady Powiatu Kępińskiego z dnia 30 października 2017 r. udzielił Powiatowi Tucholskiemu pomocy finansowej w kwocie 10.000 zł na usuwanie skutków nawałnicy – z przeznaczeniem na naprawę dróg powiatowych po przejściu nawałnicy.

Starosta Powiatu Tucholskiego wystąpił z apelem o pomoc finansową do Zarządu Powiatu Kępińskiego, w związku z wystąpieniem na terenie powiatu tucholskiego w nocy z 11 na 12 sierpnia br. trąby powietrznej połączonej z nawałnicą. W związku z tym zdarzeniem powstały ogromne straty w infrastrukturze budowlanej, rolniczej, leśnej oraz drogowej. Szacowane straty wyniosły ok. 42 mln zł. W odpowiedzi na apel Powiat Kępiński postanowił udzielić pomocy finansowej na remont dróg, które zostały zniszczone podczas nawałnicy.

W dniu 27 listopada 2017 roku wpłynęło do Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego pismo Starosty Tucholskiego Michała Mroza wyrażające serdeczne podziękowanie oraz wdzięczność Powiatowi Kępińskiemu za wsparcie finansowe i okazaną bezinteresowną pomoc.

podziekowania-powiat-tucholski

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Książki
Książka na Mikołajki

6 grudnia, w Mikołajki, pracownicy Samorządowej Biblioteki Publicznej rozdawać będę na kępińskim Rynku upominki w postaci książek! Wręczane będą one...

Zamknij