Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Poseł Możdżanowska pyta o skażenie wody

Mieszkańcy Myjomic, Ostrówca, Kierzna i Kierzenka po raz kolejny zmagają się z zatruciem wody bakteriami coli. Problemem zainteresowała się poseł Andżelika Możdżanowska. 

Rok temu taka sytuacja również miała tam miejsce i kolejny raz zdrowie mieszkańców tych miejscowości zostało wystawione na próbę.
Na konferencji prasowej w dniu 25 września poseł Andżelika Możdżanowska, zaniepokojona całą sprawą przedstawiła wątpliwości co do prawidłowego działania Urzędu Miasta i Gminy Kępno oraz Wodociągów Kępińskich. Zdaniem posłanki reakcja na zagrożenie nie była wystarczająca. Zbyt późno mieszkańcy zostali poinformowani o skażeniu wody. Nie zapewniono dostępu do wody mineralnej, a tylko podstawiono beczkowóz, z którego mieszkańcy mieli czerpać wodę. Poseł Możdżanowska, poddała również wątpliwości kwestię, czy w gminie w której z wodociągów przychodzą najwyższe rachunki mieszkańcy w ogóle mogą bez obaw o własne zdrowie, a nawet życie korzystać z dostarczanej im wody.

posel-andrzelika-mozdzanowska2

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców poseł Andżelika Możdżanowska zadała za pośrednictwem mediów pytania prezes Spółki Wodociągi Kępińskie Katarzynie Dudziak oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Kępno Piotrowi Psikusowi.

Czy Spółka Wodociągi Kępińskie, która dostarcza do naszych domów wodę wywiązuje się należycie z nałożonych na nią obowiązków i w pełni odpowiada za jakość dostarczanej wody? Pytam Panią prezes jakie działania podjęła by wyeliminować te zagrożenia po 2016 roku ? Z uwagi na wcześniejsze fatalne doświadczenia związane z przekazywaniem przez Wodociągi Kępińskie oraz Urząd Miejski informacji na temat zagrożeń wynikających z zakażenia wody bakteriami coli, mając na uwadze przede wszystkim dobro zaniepokojonych mieszkańców, którzy jak dotąd nie mogą doczekać się pełnej informacji, a także na temat powstałego kolejny raz zagrożenia zdrowia, a może i życia oczekuję pełnej i rzetelnej odpowiedzi na zadane pytania: Kiedy Spółka Wodociągi Kępińskie powzięła informacje o pogorszeniu się stanu jakości wody w Wodociągach w Myjomicach? Jakie było skażenie bakterii grupy coli? Kiedy powiadomiono o tym burmistrza Miasta i Gminy Kępno? Na czym polega pogorszenie się jakości wody? Czy chodzi tutaj o tak wysokie stężenie bakterii coli jak poprzednio? 
Poseł Możdżanowska pytała również : Jakie działania i kiedy podjęła spółka w chwili uzyskania informacji o pogorszeniu się jakości wody? Dlaczego pierwsze informacje do mieszkańców dopiero dotarły 21 września po godzinie 14:00 ? Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, że nie wszyscy w odpowiednim czasie dowiedzieli się o zagrożeniu. Andżelika Możdżanowska z żalem przyznaje, że w takiej sytuacji reakcja powinna być natychmiastowa, a niestety taka nie była. Z informacji jakie ja posiadam bakterie z grupy coli zostały wykryte 19 września - powiedziała parlamentarzystka, która oczekuje szybkiej odpowiedzi na wyżej postawione pytania.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
remiza-ostrowiec
Gmina Kępno finalizuje inwestycję

Gmina Kępno finalizuje inwestycję w Ostrówcu. Podpisana została umowa na zadanie „Budowa i zakup wyposażenia remizy OSP w Ostrówcu”. Ze...

Zamknij