Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Spokojne święta

Świąteczny weekend wielkanocny był jednym z bardziej spokojnych okresów w naszym powiecie. W tym czasie doszło do niewielu zdarzeń drogowych. Spokojnie pracowali także funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

W Wielki Piątek, 25 marca br. w Olszowie doszło do zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy wjechał w poprzedzającą go osobówkę. Kobieta kierująca osobówką trafiła do szpitala. 27 marca br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji został także powiadomiony o kolizji w okolicach Siemianic. 41-letni mieszkaniec Opatowa, kierujący oplem, uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę.

Ponadto policjanci otrzymali zgłoszenia o dwóch nietypowych „zdarzeniach drogowych”. W obu przypadkach główną przyczyną zdarzenia był alkohol. I tak, 28 marca br. w godzinach popołudniowych mundurowi zostali wezwani do Szpitalnego Oddziału ratunkowego. Na oddziale tym przebywał 30-letni mieszkaniec gminy Rychtal, z urazami głowy i dłoni. 30-latek podczas prowadzenia roweru w kierunku miejscowości Mały Buczek, potknął się i upadł. Badanie na stan trzeźwości wskazało, że 30-latek miał w wydychanym powietrzu 3,2 promila alkoholu. W tym stanie poruszał się drogą publiczną.

Kolejnego nietrzeźwego znalazły osoby postronne w miejscowości Łęka Opatowska. 39-latek z gm. Łubnice, w okolicach 01.00 w nocy wracał do domu i wówczas zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Mężczyzna spał. Wezwano patrol policji. Mundurowi wyraźnie wyczuli u leżącego woń alkoholu. ten jednak po obudzeniu zachowywał się agresywnie, odmówił podania danych adresowych. Policjanci wstępnie ustalili personalia nietrzeźwego. Sprawą zajmuje się KPP Kępno.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w świątecznym okresie 6 dowodów rejestracyjnych. Część z nich została zatrzymana w wyniku zdarzeń drogowych. Dwa – z powodu braku aktualnych badań technicznych, a kolejne dwa – z powodu problemów technicznych zaistniałych w pojeździe. W związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, dwóch kierowców straciło także uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jeszcze w Wielki Piątek policjanci KPP w Kępnie zostali powiadomieni przez Urząd Celny w Kaliszu o ujawnieniu na terenie gminy Trzcinica samochodu osobowego marki Audi, który w międzynarodowych systemach policyjnych figuruje jako pojazd utracony. Samochód marki Audi, został kilka dni wcześniej nabyty i sprawdzony do Polski przez 36-latka z gminy Trzcinica. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające w powyższej sprawie.

Ponadto w nocy z 27 na 28 marca br. z pomieszczeń gospodarczych jednego z gospodarstw rolnych w gminie Perzów nieznani sprawcy dokonali kradzieży 250 litrów oleju napędowego oraz przedłużaczy siłowych. Łączna sum strat w tej kradzieży sięga 1400 zł.

źródło: KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stypendia dla najlepszych sportowców
Bralin: Stypendia dla sportowców

Gmina Bralin przyznała stypendia sportowe dla wyróżniających się zawodników, którzy osiągnęli w 2015 roku wysokie wyniki sportowe. Stypendystami zostali zawodnicy...

Zamknij