Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Policja ostrzega

Dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy nad grobami naszych bliskich. Jednak jest to także dzień, w którym jesteśmy bardziej niż zawsze narażeni na oszustwa, rozboje, kradzieże – pojazdów i kradzieże cmentarne oraz kradzieże kieszonkowe.Pamiętajmy także o właściwym zabezpieczeniu domów na ten czas – nie zostawiajmy w domach dużej ilości pieniędzy, włączmy alarm i monitoring!

Jak spędzić ten okres bezpiecznie?

Okres zwiększonych zakupów zaczyna się na kilka dni przed świętem. Już wtedy warto zwracać szczególną uwagę na swoje rzeczy. Nigdy nie nośmy przy sobie dużej ilości gotówki, jeśli nie mamy zamiaru nic kupić. Jeśli już kupujemy, podzielmy pieniądze na drobniejsze kwoty.

Pieniądze chowajmy w trudno dostępnych miejscach, nigdy nie w bocznych albo tylnych kieszeniach spodni i kurtek.

Nie zabierajmy na cmentarze pieniędzy ani innych zbędnych dokumentów.

Podczas zakupów na przycmentarnych straganach, nie pokazujmy ile mamy pieniędzy. Przygotujmy jak największą ilość drobnych pieniędzy i zwracajmy uwagę na to, co i ile wydają nam handlowcy.

Kiedy szykujemy się do przedświątecznych zakupów zostawmy w domu większość zbędnych dokumentów i podręcznych torebek. Obładowani zakupami często nie zwracamy uwagi na podręczne torebki i saszetki, które nosimy codziennie i dlatego stajemy się łatwym łupem kieszonkowców.

Święto Zmarłych to niestety okres kradzieży cmentarnych. Starajmy się nie ustawiać drogich wieńców i zniczy wcześniej, niż jest to konieczne.

Parkujmy auta w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednio oświetlonych. Nie zostawiamy w nich toreb, bagaży i kurtek, ani innych cennych przedmiotów.

Uważajmy na wszelkie osoby kwestujące w okolicach cmentarzy i parkingów. Nie dajmy się nabrać oszustom.

Warto więc przestrzegać kilku zasad, aby nie dać się nabrać oszustom.

Zabezpieczmy też w sposób właściwy nasze domy.

Włączmy alarm i monitoring. Dokonajmy własnego przeglądu i konserwacji tego sprzętu.

Nie zostawiajmy też gotówki i cennych przedmiotów w domu – najlepszym miejscem będzie skrytka bankowa.

Jeśli inwestujemy w sejf, to pamiętajmy, aby było to zabezpieczenie wysokiej jakości. Nigdy nie pozostawiajmy kluczy do niego na wierzchu lub w tym samym pomieszczeniu.

Najlepiej byłoby także, aby na czas wyjazdów lub mszy świętych na cmentarzach, jeden z domowników pozostał na ten czas w domu.

Dokładnie obserwujmy nasz dom. Jeśli pojawią się tam nieznane nam auta, osoby, domokrążcy, natychmiast zgłośmy ten fakt Policji!

źródło: KPP Kępno

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
kepno-nauczyciele-22
Gmina Kępno uhonorowała nauczycieli

Zgodnie z coroczną tradycją, Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Kępno jest okazją do zauważenia i nagrodzenia pracy nauczycieli uczących w...

Zamknij