Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Pokaz karate

W środę 26 marca na sali ZSP nr 1 w Kępnie odbył się pokaz karate zorganizowany przez Kępiński Klub Kyokushin Karate i Powiatowe Centrum Pomocy Rodziny w Kępnie. Głównym adresatem występu sportowców były dzieci – podopieczni ze świetlicy socjoterapeutyczno-integracyjnej i ich rodziny.

Prezes Kępińskiego Klubu Kyokushin Karate Grzegorz Leks objaśniał dzieciom czym jest karate i omawiał poszczególne etapy pokazu. Można było zobaczyć ćwiczenia i widowiskowe pokazy walk karateków. Na koniec był czas dla dzieci na zadawanie pytań sportowcom i do sprawdzenia się w treningu.

Kępiński Klub Kyokushin Karate jest niezależną filią ZAKOPIAŃSKIEGO KLUBU KYOKUSHIN KARATE pod kierownictwem merytorycznym Sensei Włodzimierza Weselskiego 4Dan, jednego z najbardziej utytułowanych karateków w Polsce.

Jest to pierwszy tego rodzaju pokaz ale myślę, że nie ostatni – powiedziała Zuzanna Czworowska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie – Chcemy pokazać, że są różne sposoby spędzania wolnego czasu. Jest to alternatywa do siedzenia przed komputerem…. Jest to czas miło spędzony, który jednocześnie uczy cierpliwości, konsekwencji, samorealizacji i może stanowić fajną pasję na przyszłość. Większość „naszych dzieci ze świetlicy” to dzieci z nadpobudliwością, których „energia rozpiera” i spędzanie w ten sposób czasu wolnego pozwoli na wyładowanie tej energii. Myślę, że oni będą zadowoleni i ich rodzice również – dodaje dyrektor PCPR – Cieszę się, że Pan Grzegorz Leks wyszedł z propozycją do nas i jestem otwarta na inne tego typu inicjatywy.

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Backstage muzyczny”
„Backstage muzyczny” – kolejny projekt ARTwarium

Stowarzyszenie ARTwarium w zupełnie nowej formule chce zaoferować młodym muzykom propozycję realizacji ich artystycznych zamiłowań. Odpowiedzią na ich potrzeby ma...

Zamknij