Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Podsumowali sezon lotów gołębi

2 grudnia 2017 r. w Pomianach odbyło się podsumowanie sezonu lotów gołębi organizowanych przez PZHGP Oddział w Wołczynie.

Już po raz trzeci współzawodnictwo w Gminie Trzcinica zostało uatrakcyjnione o wyłonienie najlepszych hodowców wśród osób zrzeszonych w Sekcji Nr 7 w Laskach. Spotkanie było zatem okazją do wręczenia pucharów i dyplomów za osiągnięcia w br. Wręczenia wyróżnień dokonali Wójt Gminy Grzegorz Hadzik, Sekretarz P.Z.H.G.P. Oddziału Wołczyn Zbigniew Szwonder, oraz Prezes Sekcji w Laskach Mariusz Dybul.
W 2017 roku dzięki działaniom podjętym przez Gminę Trzcinica udało się przejąć od Starostwa Powiatowego w Kępnie teren, na którym znajduje się obiekt wykorzystywany przez hodowców gołębi . Wspólnymi siłami samorządu gminnego, sponsorów oraz hodowców gołębi w bieżącym roku wyremontowano na tym obiekcie dach. Natomiast w przyszłym roku planowane jest nasadzenie nowej zieleni.

Wyniki tegorocznych mistrzostw Gminy Trzcinica przedstawiają się następująco:

Kategoria OPEN
Pluta Mirosław – mistrz
Piędzioch Mirosław – I wicemistrz
Pilarski J i K – II wicemistrz

Kategoria gołębi rocznych
Piędzioch Mirosław – mistrz
Pluta Mirosław – I wicemistrz
duet Grześniak – Gmyrek – II wicemistrz

Kategoria gołębi młodych
Pluta Mirosław – mistrz
Piędzioch Mirosław – I wicemistrz
duet Grześniak – Gmyrek – II wicemistrz

Tytuł Super Mistrza Sekcji Laski otrzymał Pan Mirosław Piędzioch.

loty 2017 01

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Swiba-mikołajkowy-dar-serca-schronisko (3)
Mikołajowe dary serca

W Szkole Podstawowej w Świbie przez miesiąc trwała zbiórka karmy na rzecz zwierząt w Międzygminnym Schronisku w Wysocku Wielkim. Dnia...

Zamknij