Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Pociąg Repatriantów wjechał na dworzec w Kępnie

Tegoroczny przejazd pociągu odbył się na trasie Oleśnica-Syców-Kępno-Wieruszów.

Organizatorem wydarzenia tradycyjnie już było Oleśnickie Stowarzyszenie Miłośników Techniki ,,Olsensium”. Wydarzenie tradycyjnie już wsparło Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Razem z repatriantami na dworzec w Kępnie dotarła Wicestarosta Powiatu Kępińskiego – Grażyna Jany, która podróżowała pociągiem od stacji Perzów.

repr_midi repr2_midi

Historyczny pociąg wiozący repatriantów wraz z inwentarzem wyruszył z Oleśnicy przez Syców, aż do Kępna – Wieruszowa i z powrotem. Pociąg prowadził parowóz.

Uczestnicy przejazdu ubrani byli w stroje z epoki, towarzyszyły im zwierzęta domowe oraz sprzęt wojskowy i przedmioty codziennego użytku. Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał „kartę przesiedleńczą”, która pieczętowana była na każdej stacji. Wszystko po to, by jak najwierniej odtworzyć transport repatriantów.

Na kępińskim dworcu Repatriantów witały tłumy zainteresowanych. Rozbrzmiewała muzyka lat powojennych.

repr1_midi

Źródło: www.starostwo.kepno.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Kolizje na drogach powiatu

Do kilku kolizji drogowym doszło na terenie powiatu kępińskiego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu 21 kwietnia br. kilka minut...

Zamknij