Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Pluszowe misie w bibliotece

Pluszowe misie, miękkie i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci.

Od wielu lat towarzyszą im na całym świecie, są niezastąpioną przytulanką. Autorzy książek piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

dzien-pluszowego-misia-biblioteka-publiczna-kepno (13)
Z tej okazji Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie przygotowała dla dzieci w wieku przedszkolnym szereg atrakcji. W ciągu trzech dni Bibliotekę odwiedziło ponad 230 dzieci z Przedszkoli nr 2 i nr 5 w Kępnie oraz ze Świby. Na spotkanie do Biblioteki przyniosły one ze sobą ulubione maskotki i przygotowały wiersze i piosenki o bohaterze dnia. Bibliotekarki zapoznały maluchy z historią pluszowego misia, przeczytały im bajki. Dzieci malowały plakaty i obejrzały wystawę misiów i kolorowych książeczek. Na zakończenie uczestników spotkania odwiedził niespodziewany gość – pluszowy miś, który częstował cukierkami i pozował do pamiątkowego zdjęcia.

dzien-pluszowego-misia-biblioteka-publiczna-kepno (9) dzien-pluszowego-misia-biblioteka-publiczna-kepno (10) dzien-pluszowego-misia-biblioteka-publiczna-kepno (11)dzien-pluszowego-misia-biblioteka-publiczna-kepno (2)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dokument-kuznica-trzcinska
Kuźnica Trzcińska: nowe ogrzewanie w Domu Ludowym

Zakończyły się prace nad opracowaniem dokumentacji technicznej i kosztorysowej zadania „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń gospodarczych budynku Domu...

Zamknij