Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Plany powiatu na przyszłość

Na konferencji prasowej 17 lutego Starosta oraz Zarząd Powiatu Kępińskiego przedstawił plan inwestycji na lata 2014 – 2018.

Inwestycje drogowe

Jeszcze w tym roku na powstać droga na odcinku Baranów-Jankowy- całkowita wartość inwestycji to 4.024.781,95zł . Otrzymane dofinansowanie z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „Schetynówka” to 50% wartości realizacji inwestycji – 2012 390,98zł. Programem tym objęta jest również przebudowa ul. Wieluńskiej, która w 2014 r. nie otrzymała dofinansowania. Odnośnie modernizacji dróg na terenach gmin prowadzone są rozmowy z gminami aby można było wspólnie realizować te inwestycje

Konferencja prasowa w starostwie

Remonty i modernizacje

W planach Zarządu Powiatu jest również remont dachu budynku starostwa przy ul. Sienkiewicza 26. Kolejnym etapem będzie zlecenie dokumentacji na modernizację oraz rozbudowę tego budynku, gdzie docelowo ma znaleźć się Powiatowy Urząd Pracy.
W 2015 r. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kępnie otrzymać ma samochód bojowy. Będzie to inwestycja w 80 % dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt tego zadania to 974.460,00 zł a dofinansowanie wyniesie 779.568,00 zł.

Co z boiskiem w LO nr I?

Na 2016 r. odłożono budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego (sala gimnastyczna oraz boisko z bieżnią lekkoatletyczną) przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kępnie. Powodem przesunięcia w czasie tej inwestycji jest złożenie wniosku do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie realizacji zadania.

Lądowisko na kępińskim szpitalu

Jedną z najważniejszych inwestycji jaką ma w planach Zarząd Powiatu jest budowa lądowiska przy szpitalu w Kępnie. Jest ono niezbędne w sytuacjach kiedy konieczne będzie szybkie przetransportowanie chorego do specjalistycznego szpitala. Poza tym, wymogiem dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest posiadanie takiego lądowiska. Jego umiejscowienie planowane jest na dachu szpitala. Jak powiedziała Grażyna Jany za tą lokalizacją przemawia fakt, że w ramach tej budowy będzie wybudowana winda, która musi w szpitalu zaistnieć ponieważ przewidziane są pomieszczenia dla bloku operacyjnego, który ma się znajdować nad SOR-em. Rozpatrujemy oczywiście jeszcze inna lokalizację. Problemem jest brak gruntu starostwa, starostwo nie ma w centrum miasta żadnych swoich gruntów… Jeżeli uda się nam coś pozyskać korzystnego będziemy o to walczyć, na ten moment decyzja jest taka, że zostajemy przy tej pierwszej lokalizacji – dodała wicestarosta. Jak podkreślają członkowie Zarządu Powiatu budowa lądowiska będzie realizowana pod warunkiem otrzymania dofinansowania z Programu Infrastruktury i Środowiska w wysokości 85 % wartości kosztów kwalifikowanych. Na dzień dzisiejszy nie ma decyzji, że lądowisko już budujemy… Jeżeli pojawią się takie środki, to po prostu wrócimy do tego tematu i tą inwestycję wspólnie ze szpitalem będziemy realizować – zaznaczył Michał Błażejewski.

Michał Błażejewski, Grażyna Jany

Władze powiatu zapowiadają również zacieśnienie współpracy z organizacjami pozarządowymi, doposażenie PZD w nowy sprzęt oraz przystąpienie do Stowarzyszenia LGD Wrota Wielkopolski.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja w starostwie
Zwolniono dyrektor DPS w Rzetni

Na ostatniej konferencji prasowej starosta kępiński Witold Jankowski przedstawił sytuację jaka miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Główny...

Zamknij