Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Planszowy Turniej Międzygimnazjalny

23 czerwca w Kępińskim Ośrodku Kultury odbył się Planszowy Turniej Międzygimnazjalny.

Organizatorzy to Kępiński Ośrodek Kultury oraz Kępiński Klub Gier Planszowych – „Planszostrada”.
Udział w turnieju wzięły dwudziestoosobowe reprezentacje czterech gimnazjów Gminy Kępno czyli w sumie aż osiemdziesięciu uczestników. Rywalizacja obejmowała dziesięć różnych gier planszowych a nad każdą rozgrywką czuwali sędziowie – wolontariusze Planszostrady.

Planszowy Turniej Międzygimnazjalny

Wcześniej klubowicze Planszostrady odwiedzili każde z gimnazjów, aby przygotować uczniów do rozgrywek i przekonać ich do idei gier planszowych.

W czasie turnieju obie sale KOKu zostały opanowane przez planszówki: w mniejszej sali w atmosferze skupienia toczyła się rywalizacja turniejowa, a w większej uczestnicy czekający na swoją kolej umilali sobie czas przy rozmaitych grach. Wszyscy mogli sprawdzać wyniki swoich szkół na tablicy turniejowej, na której były one na bieżąco aktualizowane.

Planszowy Turniej Międzygimnazjalny Planszowy Turniej Międzygimnazjalny

Początek rywalizacji był wyrównany, lecz z czasem wyłonił się faworyt – Gimnazjum nr 2 w Kępnie. Kroku próbowały mu dotrzymać Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum w Krążkowach. Ostatecznie Krążkowy zostały niemal doścignięte przez Gimnazjum w Mikorzynie – dzielił je zaledwie jeden punkt. Wyniki turnieju rozstrzygnęły się po ostatniej rozgrywce i tak: I miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 (76 punktów), II miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 (63 punkty), podium zamknęło Gimnazjum w Krążkowach (53 punkty), a na miejscu IV uplasowało się Gimnazjum w Mikorzynie (52 punkty).

Planszowy Turniej Międzygimnazjalny Planszowy Turniej Międzygimnazjalny

W turnieju nie było przegranych – każda drużyna zdobyła na rzecz swojej szkoły nagrody rzeczowe ufundowane przez Kępiński Ośrodek Kultury. Były to zestawy nowoczesnych gier planszowych o walorach edukacyjnych, które zostaną z pewnością wykorzystane w szkolnych zajęciach dydaktycznych. Na ręce opiekunów grup trafiły pamiątkowe dyplomy. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom bez względu na wynik, gdyż podeszli do rywalizacji z zaangażowaniem i w duchu fair play a także za stworzenie niesamowitej atmosfery.

Planszowy Turniej Międzygimnazjalny Planszowy Turniej Międzygimnazjalny Planszowy Turniej Międzygimnazjalny Planszowy Turniej Międzygimnazjalny Planszowy Turniej Międzygimnazjalny

Opracowali Ewa i Marcin Szalek
Kępiński Klub Gier Planszowych – Planszostrada

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi architekci - biblioteka powiatowa
Młodzi architekci

Od kwietnia 2015 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie wraz z grupą uczniów z ZSP nr 1 w Kępnie realizowała...

Zamknij