Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

PIS szykuje się do wyborów samorzadowych

Senator Łukasz Mikołajczyk (PIS) podczas konferencji prasowej w Kępnie, odniósł się do zmian w rządzie i poruszył kilka tematów lokalnych.

Senatorowi towarzyszyli lokalni działacze PIS: Alicja Śniegocka, Aneta Rabiega i Marek Potarzycki, który obecnie pełni funkcję społecznego asystenta na teren powiatu kępińskiego.

Parlamentarzysta podkreślił, że w roku wyborów samorządowych postanawia efektywniej działać w naszym rejonie. Prawo i Sprawiedliwość zamierza wystawić silną drużynę do rad i kandydatów na włodarzy gmin. Listy będą ustalane przez zarząd okręgowy a pełnomocnikiem do kontaktu z parlamentarzystami w związku z wyborami samorządowymi będzie Alicja Śniegocka. Więcej na ten temat na poniższym filmie:

Na pytanie o ewentualny udział minister Andżeliki Możdżanowskiej, w tworzeniu list wyborczych, senator odpowiedział dyplomatycznie, że zapewne jej doświadczenie zostanie wykorzystane. Jednocześnie oznajmił: Zarząd będzie decydował o ostatecznym kształcie tych list a nie pojedynczy poseł/senator/minister. Zdradził również, że parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z okręgu podzielili się między sobą sprawami związanymi z wyborami lokalnymi na powiaty. Senator Łukasz Mikołajczyk jest odpowiedzialny za powiat ostrzeszowski, nasz teren ma w pieczy poseł Tomasz Ławniczak. Więcej na ten temat na poniższym filmie:

Senator zamierza się również włączyć w rozwiązanie sporu na linii burmistrz Piotr Psikus – OSP Kępno. Został poproszony o interwencję przez strażaków i w najbliższym czasie chce  z nimi oraz z burmistrzem odbyć spotkania.

Ze spraw organizacyjnych jakie przedstawiono mediom to zwiększenie czasu dyżurowania biura parlamentarnego PIS (codziennie oprócz czwartku). Nastąpiło to dzięki zatrudnieniu pracownika, którym została Ewa Bagińska. Senator zaprezentował swój internetowy portal doradczy www.lukasz-mikolajczyk.pl.

Padła też informacja, iż Senat RP podjął jednogłośnie uchwałę w sprawie ogłoszenia br. rokiem Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Senator Łukasz Mikołajczyk

Senator Łukasz Mikołajczyk

 

Konferencja PIS - Kępno

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
26229644_745080019036653_1965309123835234142_n
Modernizacja hydroforni w Teklinie

Zakończyła się modernizacja hydroforni w Teklinie. Wykonawcą prac za łączną kwotę 51 604,65 złotych była firma „Kbkelektroinstal”. Prace dotyczyły branży...

Zamknij