Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Piłkarska Sobota w Trzcinicy

6 września 2014 r. na Kompleksie Boisk Sportowych „Orlik 2012” w Trzcinicy rozegrano turnieje piłki nożnej pod nazwą „Piłkarska Sobota w Trzcinicy”. Zawody przygotowali i przeprowadzili animatorzy sportu Dawid Albert i Dariusz Piędzioch.

O godz. 11:00 rozpoczął się turniej dla drużyn młodzieżowych z rocznika 2000 oraz młodszych. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny, w tym dwie z Mroczenia i dwie z terenu gminy Trzcinica. Były to: Mroczeń I (rocznik 2000), Mroczeń II (rocznik 2001), Wodziczna i Trzcinica. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Mroczeń I, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Wodzicznej, a trzecia przypadła drugiej drużynie z Mroczenia. Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe puchary i dyplomy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Zimocha z drużyny Mroczeń I, natomiast statuetka dla najlepszego bramkarza turnieju powędrowała w ręce Nikodema Stężały z Wodzicznej. Wyniki poszczególnych spotkań turnieju młodzieżowego prezentują się następująco:

• Mroczeń I – Mroczeń II  4:1
  • Wodziczna – Trzcinica  7:2
  • Mroczeń I – Wodziczna  8:3
  • Mroczeń II – Trzcinica  7:4
  • Mroczeń I – Trzcinica  13:1
  • Mroczeń II – Wodziczna  1:7

O godzinie 14:00 rozpoczął się otwarty turniej w kategorii wiekowej od 15 lat. W rozgrywkach udział wzięły trzy drużyny, wszystkie z terenu gminy. Rozgrywki również przeprowadzono systemem każdy z każdym, a o pierwszym miejscu zadecydować musiał przeprowadzony dodatkowo konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężyła drużyna Team Laski FC, drugie miejsce zajęła drużyna z Wodzicznej, a na 3 miejscu uplasował się zespół Young Laski FC. Wszystkie biorące udział w tych rozgrywkach drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zwieńczeniem „Piłkarskiej Soboty w Trzcinicy” miały być zaplanowane na godz. 18:00 rozgrywki seniorów w kategorii wiekowej powyżej 40 lat. Na prośbę zgłoszonych drużyn turniej przeniesiono na sobotę 20 września.

Opracowano na podstawie materiałów Gminy Trzcinica.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożar w Mianowicach

5 września około godziny 22:56 w Mianowicach zapalił się budynek mieszkalny. Akcja ratownicza trwała prawie 9 godzin. Po dotarciu na...