Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Pierwsze miejsce dla ZSS w Słupi

Województwo Wielkopolskie przeprowadziło VII edycję Konkursu pod nazwą „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”.

Celem Konkursu było wyróżnienie inicjatywy, pomysłu instytucji lub innych podmiotów, które podejmują stałe działania na rzecz włączania osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne oraz poprzez swoje działania tworzą spójne, przyjazne dla osób niepełnosprawnych i ich najbliższych środowisko.

Kapituła brała pod uwagę innowacyjność, kreatywność i zasięg lokalnych działań.

W edycji 2017 zatwierdzono 32 formalnych uczestników.

Laureatem tegorocznego konkursu zajmując I miejsce został Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem za inicjatywę Dodać Skrzydeł.

1 grudnia 2017 w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wicedyrektor ZSS Alicja Zimoch odebrała z rąk członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego jednocześnie przewodniczącej Jury  Marzeny Wodzińskiej główną nagrodę, którą był czek na 20 000 zł przeznaczony na działania społeczne i wychowawcze uczniów ZSS.

otwartawielkopolska

Nowoczesny sposób edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, podejmowane przez ZSS działania odgrywają kluczową rolę na terenie powiatu kępińskiego w promowaniu idei otwartości na niepełnosprawność, włączenia uczniów i rodziców do aktywnego życia w społeczeństwie. Szkoła promuje także kulturę dialogu środowiskowego oraz zwraca uwagę na propagowanie większej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Cieszy fakt, że nasze działania zyskują takie uznanie. Trud pracy w szkole jest coraz większy, napotykamy trudności w deficytach uczniów, o których jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie słyszał. Wymaga to od nauczycieli ciągłego dokształcania często nawet na pograniczu nauk medycznych, a mimo wszystko nie zwalniamy tempa, proponujemy naszym uczniom nowe formy aktywności i pokazujemy jak wiele mają umiejętności – mówi dyrektor Beata Lebek.

Źródło: www.starostwo.kepno.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dzien-osob-niepelnosprawnych (3)
Dzień Osób Niepełnosprawnych

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyły się w piątek, 8 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Międzynarodowy...

Zamknij