Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Perzów: Wsparcie z Programu „Maluch+”

Gmina Perzów pozyskała kolejną dotację na funkcjonowanie miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 tworzonych przez gminy z udziałem Programu „Maluch+”2018.

W konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w roku 2017, Gmina Perzów pozyskała 40 320,00 zł, w tym roku jest to dotacja w wysokości 43 200,00 zł. Środki te zostaną rozdysponowane na bieżące funkcjonowanie Żłobka Gminnego w Perzowie mieszczącego się w murach perzowskiego przedszkola.

DSCN0016_A

Wójt Gminy Perzów Danuta Froń odniosła się z radością do tej informacji: Dzięki dotacji z MPiPS w 2016 r. mogliśmy rozbudować przedszkole i utworzyć żłobek. Możemy pochwalić się pięknymi, przestrzennymi salami i równie nowoczesnym zapleczem. Przez ostatnie dwa lata również z MPiPS otrzymaliśmy dodatkowe pieniądze na funkcjonowanie żłobka, co oczywiście bardzo nas cieszy, bo pozwala zapewnić maluchom jak najlepsze warunki. Dodatkowym atutem tej placówki są wyjątkowo smaczne, ekologiczne posiłki.. Na dzień dzisiejszy do Żłobka w Perzowie zapisanych jest 24 dzieci w wieku do lat 3. Wykorzystana jest maksymalna ilość miejsc. Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 prowadzona będzie od 12 do 30 marca 2018 r.

DSCN0017_A

Opracowano na podstawie materiałów UG w Perzowie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
sport-rychtal (3)
Rychtal: Lepiej zapobiegać niż leczyć

W miesiącu lutym 2018 r., w ramach programu profilaktyki gminy Rychtal, przeprowadzone zostały cztery imprezy rekreacyjno-sportowe, dające możliwość czynnego wypoczynku...

Zamknij