Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Perzów: Wizyta marszałka Grabowskiego

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski spotkał się z włodarzami gminy Perzów oraz mieszkańcami sołectw Perzów i Turkowy.

perzow-marszalek-5

Ta niecodzienna wizyta związana była z zakończoną 31 października realizacją projektów współfinansowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.Gmina Perzów uzyskała dofinansowanie do zadań pn.: „Turkowy zostanie sportowy – stworzenie bazy rekreacyjno-sportowej przy starym młynie” oraz „Perzowska Ławeczka miejsce integracji i wypoczynku w centrum Perzowa”. Łączna kwota dofinansowania wynosiła 52 620,00 zł. Na realizacje projektów gmina Perzów przeznaczyła środki własne w łącznej kwocie 55 000,00 zł w tym10 000,00 zł z funduszu sołeckiego. Praca mieszkańców i sprzętu w Turkowach została wyceniona na dodatkowe 15 000,00zł w Perzowie na 4040,00 zł. Marszałek Grabowski miał okazję dokonania bezpośredniej oceny efektów zrealizowanych zadań. Udał się zarówno na zagospodarowany teren w Perzowie z charakterystyczna ławeczką perzowską jak i na działkę przy starym młynie w Turkowach, gdzie powstał kompleks boisk sportowych. Wójt gminy Danuta Froń przedstawiła założenia i zmiany jakie nastąpiły w związku z realizacja projektów. Dzięki dotacji mogliśmy zagospodarować nieużytki w Turkowach i zmienić wizerunek najczęściej odwiedzanego przez mieszkańców gminy miejsca w Perzowie. Wszyscy jesteśmy bardzo z tego powodu zadowoleni. Oba zadania realizowane były z inicjatywy mieszkańców i przy ich bardzo dużym zaangażowaniu – mówiła Wójt Danuta Froń. W ubiegłą sobotę mieszkańcy sołectwa Turkowy wkopali kapsułę czasu i dokonali nieoficjalnego otwarcia boisk. Był wspólny grill. Mieszkańcy rozegrali pierwszy mecz w piłkę nożną a panie podjęły pierwsze treningi na siłowni”. Tego samego dnia Marszałek Grabowski zwiedził kościół pod wezwaniem Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowach. Został zaproszony do perzowskiej remizy OSP przez prezesa straży Jana Szpunara. W remizie OSP w Turkowach został przyjęty przez sołtysa wsi Turkowy Marka Ostrowskiego i panie z KGW. Przy wspólnym stole, do późnych godzin popołudniowych toczyły się rozmowy z marszałkiem o aktualnych problemach i najbliższych planach Gminy Perzów.

perzow-marszalek-1 perzow-marszalek-2 perzow-marszalek-3 perzow-marszalek-4

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
dzien-lasek-lukus-5
Dzień Lasek

W dniu 11.11.2016r. w sali Domu Ludowego w Laskach miało miejsce spotkanie z okazji Dnia Lasek, zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół...

Zamknij