Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Perzów: Spotkanie z Sędzią Wesołowską

28 marca w Gminie Perzów odbyło się niecodzienne spotkanie z Anną Marią Wesołowską.

Na co dzień sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w IV Wydziale Karnym, szerokiej publiczności znana z programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, emitowanego na antenie telewizji TVN. Anna Maria Wesołowska przyjechała do Perzowa na specjalne zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Perzowie.

Spotkanie z Sędzią Wesołowską odbywało się w 3 blokach: dla dzieci i młodzieży szkolnej z klas I-V, V-VII i gimnazjum oraz dla mieszkańców gminy. Tematyka spotkań dotyczyła bezpiecznej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły, nowych zagrożeń takich jak grooming, cyberprzemoc, internet, używki, zbyt wczesna inicjacja seksualna, nowych form przemocy wobec dzieci (eurosieroctwo, konflikt około-rozwodowy, zaniedbania) i związane z tym konsekwencje. Sędzia Wesołowska przedstawiła również sposoby mediacji w sprawach nieletnich oraz formy zachowań, na które należy reagować w ramach procedury Niebieskiej Karty.

DSCN0018_A
Spotkanie zostało zorganizowane w związku z realizacją zadań postawionych przed pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej oraz realizacją gminnego programu profilaktyki uzależnień i miało na celu przybliżyć mieszkańcom gminy, w tym w szczególności dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego reagowania na różne formy zagrożeń i niebezpiecznych zachowań-wyjaśnia kierownik GOPS w Perzowie Ewa Marzec. – Ponadto chcieliśmy jeszcze mocniej zintegrować wszystkie służby działające w obszarze pomocowym do wspólnego działania na rzecz rodzin a w szczególności młodego pokolenia. Pani Sędzia w sposób niezwykle ciekawy i przystępny sposób przekazała dzieciom i młodzieży informację o konsekwencjach m.in prawnych, wynikających z niewłaściwych zachowań, poinformowała o ich prawach zwracając jednocześnie uwagę również na obowiązki. Jak zaznacza E. Marzec, młodzież w skupieniu i z uwagę wysłuchała wystąpienia: – Mam nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzysta w sposób konstruktywny. W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dla kadry pedagogicznej, pracowników pomocy społecznej, policji a w szczególności dla rodziców. W mojej ocenie to rodzice mają największy wpływ na kształtowanie postaw swoich dzieci, wpływają na ich rozwój i właściwe postępowanie obecnie oraz w przyszłości. I właśnie to spotkanie pozwoliło poznać prawa i obowiązki zarówno dzieci jak i rodziców. Pani Sędzia korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego pokazała nam jak nasze obecne relacje z dziećmi mają wpływ na ich dorosłe życie – dodała kierownik perzowskiego GOPS.

DSCN0011_A

Opracowano na podstawie materiałów UG w Perzowie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
PUP: Aktualne oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie. BRANŻA HANDLOWA Zawód SPRZEDAWCA DZIAŁ BUDOWLANY – 1 osoba Wykształcenie brak...

Zamknij