Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Perzów: Obóz nad Balatonem

W dniach od 6 do 12 lipca młodzież z Gminy Perzów przebywała na obozie polsko-węgierskim organizowanym w ramach partnerskiej współpracy Gmin. Dwudziestoosobowa grupa uczniów z opiekunami przebywała w tym roku nad Balatonem w Balatonlelle.

Węgierscy gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji na czas wizyty. W trakcie tygodniowego pobytu, młodzież polska i węgierska odwiedziła muzeum Afryki, gdzie podróżnicy zgromadzili trofea z podróży. Brała udział w całodniowej wycieczce do Tihany, miejscowości położonej na przeciwnym brzegu Balatonu. Zwiedzano tam zabytkowy kościół z XI wieku i opactwo benedyktyńskie. Jedną z atrakcji była wycieczka do doliny zamieszkałej przez wyznawców Kriszny, gdzie młodzież zwiedziła świątynię, szkołę podstawową, poznała zwyczaje ludności i ich życie codzienne. Na tę wycieczkę z obozowiczami wybrali się również przedstawiciele władz zaprzyjaźnionej gminy węgierskiej. Przygodą dla polskich turystów była również gra tzw. „Pułapka” polegającej na odszukaniu drogi wyjścia z pomieszczenia poprzez szyfry i znaki. Rozrywka dostarczyła uczestnikom wielu emocji i dobrej zabawy. Uczestnicy obozu mieli również wielokrotnie okazję do kąpieli wodnych i słonecznych. Na zakończenie młodzież polsko – węgierska wymieniła między sobą adresy i drobne upominki. Wyjazd do zaprzyjaźnionej gminy węgierskiej okazał się niezwykłą przygodą dla perzowskiej młodzieży. Wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń, zadowoleni i wypoczęci. Organizatorem wyjazdu był Urząd Gminy w Perzowie.

perzow-wymiana-1perzow-wymiana-2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-ciupinska-4
Trzcinica: Dostojny jubileusz

W dniu 23. lipca mieszkanka Trzcinicy, Zofia Ciupińska, obchodziła 102. urodziny. W związku z tym w przeddzień jej święta do...

Zamknij