Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Perzów: Chico z wizytą u gimnazjalistów

Zdzisław Mikołajczyk znany pod pseudonimem artystycznym Chico spotkał się z młodzieżą perzowskiego gimnazjum. Inicjatorem spotkania był znany z nietuzinkowych zainteresowań i pasji filatelistycznych, prezes Polskiego Związku Filatelistów okręgu kępińskiego Pan Edward Stankowiak.

Spotkania młodzieży z „Mistrzem” – jak mówi sam Pan Edward – to mój plan, który realizuje już od 2014r. Chciałbym spopularyzować jego postać w naszych rodzinnych stronach, bo jest to nie tylko wielki artysta, obywatel świata, ale również człowiek o wielkiej osobowości. Historia jego życia może być aspiracją dla młodych ludzi. W tym roku „Mistrza” zaprosił dyrektor gimnazjum w Perzowie Leszek Urbański. Na spotkanie z artystą przybyła również Wójt Gminy Danuta Froń. Uczniowie odpowiednio przygotowani, już wcześniej wertowali strony internetowe by pogłębić swoja wiedzę o życiu i twórczości artysty.

Chico na spotkanie z młodzieżą przywiózł swoje najciekawsze reliefy. Opowiadał o sposobach i czasie ich wykonania, o artystach i zespołach dla których pracuje, o nauce w kępińskim ogólniaku, maturze, pierwszych rzeźbach i o ludziach których spotkał na drodze swojej kariery. Chico wyjechał z Kępna w 1983 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Bochum w Niemczech. Wykonuje reliefy na zlecenie firm fonograficznych, zespołów muzycznych i osób prywatnych. Prace, które wyszły spod jego ręki należą do takich gwiazd jak m. in. Metallica, Scorpions, Iron Maiden, Bon Jovi, Pink Floyd, Judas Priest, AC/DC.

Zdzisław Chico Mikołajczak jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. „Osobowość Roku 2001 w Europie – Polacy za granicą”, którą przyznają polskie media za granicą. Jest również pięciokrotnym laureatem w encyklopedii rekordów i osobliwości. Spośród przeszło 200 reliefów, które wykonał największym sentymentem darzy ten, który wykonał dla papieża Jana Pawła II „25 lat pontyfikatu w Watykanie” Relief opatrzony pieczęciami papieskimi stał się relikwią i pozostał w zbiorach watykańskich. O poczynaniach artysty donoszą najważniejsze muzyczne magazyny na całym świecie.

Jeżeli ma się w życiu jakiś cel to warto o niego zawalczyć. Ważne jest, aby w życiu robić to co się kocha – mówił Chico do młodzieży podkreślając jak ważna jest w tym osobowość i „bycie sobą”, akceptacja środowiska i odrobina szczęścia. Spotkanie z Chico było dla gimnazjalistów nietypową ale bardzo cenna lekcją. Dyrektor gimnazjum Leszek Urbański , w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował artyście za spotkanie i przyjazd do Perzowa – Czujemy się zaszczyceni obecnością tak wielkiego artysty, bardzo dziękujemy i mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z gimnazjalistami – mówił na zakończenie dyrektor. Uczniowie długo jeszcze po spotkaniu czekali w kolejce za cennym autografem.

perzow-chico-2 perzow-chico-3 perzow-chico-4 perzow-chico-5 perzow-chico-6

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
Oferty pracy

Pracownicy poszukiwani za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie. BRANŻA HANDLOWA Zawód KASJER/SPRZEDAWCA – 3 osoby Wykształcenie gimnazjalne, Wymagania Obsługa...

Zamknij