Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Otwarto nowy blok operacyjny

Nowo wybudowany blok operacyjny przy SP ZOZ w Kępnie oddano uroczyście do użytku, we wtorek, 4 września. Całkowity koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł, z czego 85% stanowiła dotacja celowa z budżetu państwa.

Nowy blok ma trzy nowocześnie wyposażone sale operacyjne przeznaczone do wykonywania zabiegów w zakresie ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej i chirurgii urazowo-ortopedycznej.

W uroczystości wzięli udział m.in. wiceminister inwestycji i rozwoju poseł Andżelika Możdżanowska, posłowie Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński, dyrektor Wydziału Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Damian Marciniak oraz Magdalena Koprak z Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Wyposażenie obiektu pochłonęło 2 mln zł. Jego zakup zwieńczył proces uruchomienia nowego bloku operacyjnego, którego praca ma rozpocząć się w drugiej połowie roku. Warto dodać, że w 2017 roku przeprowadzone zostały wszelkie prace budowlane obejmujące zagospodarowanie I i II kondygnacji nowego skrzydła szpitalnego, bezpośrednio zlokalizowanego nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

- Kolumny, sufit podwieszany z systemem nawiewu, natomiast tutaj, ze względu na specyfikę zabiegów urazowo-ortopedycznych dodatkowo mamy ramię C, czyli aparat rentgenowski do śródoperacyjnego wykonywania zdjęć rentgenowskich. Jego druga część to monitor, na którym w trakcie zabiegu operatorzy oglądają obraz – mówił oprowadzając po nowym obiekcie gości, dyrektor SP ZOZ w Kępnie, Jakub Krawczyk.I element bardzo istotny dla sali ortopedycznej – negatoskop, z którego głównie korzystają ortopedzi.

blok1 blok4

Blok operacyjny został także wyposażony w artroskop. To sprzęt nowej generacji, który pozwala na diagnostykę stawów kolanowych czy skokowych

- Tak po ludzku ujmując, jestem z tego dumny – mówił w swoim wystąpieniu, starosta Witold Jankowski.Dumny z tego, że w tym dziele, o którym mówimy spotkało się bardzo wielu ludzi dobrej woli. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuje posłom Prawa i Sprawiedliwości, którzy ogromnie nas wspierali od samego początku, kiedy zaszła potrzeba budowy tego bloku operacyjnego. W sposób szczególny chciałbym podziękować pani poseł Andżelice Możdżanowskiej, która nas wspierała w tym dziele od samego początku. Inspirowała, dodawała ducha, aby sprostać temu zadaniu.

Minister Andżelika Możdżanowska przypomniała, że dobro pacjenta jest celem najwyższym. Gratulowała równocześnie staroście i jego urzędnikom profesjonalizmu, jeśli chodzi o opracowanie wniosków o środki zewnętrzne.

blok1 blok blok5 blok8

Źródło: www.powiatkepno.pl

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
_MG_1839
LOKAL 9 za nami

Kolejny festiwal muzyczny Lokal przeszedł już do bralińskiej historii. Na dwóch scenach w tym jednej 20 m nad ziemią na...

Zamknij