Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

„Otwarte strażnice” w Kępnie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie informuje, że w dniu 6 marca 2016 r. (niedziela) w siedzibie tut. Komendy prowadzona będzie kolejna akcja edukacyjna pt. „Otwarte strażnice”.

W tym dniu w siedzibie tut. Komendy zostaną zorganizowane następujące stanowiska:

1. Stanowisko ratownictwa wysokościowego – pokazy technik ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego i skokochronu. Możliwość sprawdzenia się w roli ratownika.

2. Stanowisko prewencyjne: pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego w sezonie grzewczym (przyczyny pożarów w mieszkaniach, bezpieczna eksploatacja urządzeń grzewczych i elektrycznych, zasady postępowania na wypadek pożaru, przeglądy i czasookresy usuwania zanieczyszczeń z przewodów kominowych i wentylacyjnych, detektory tlenku węgla: rodzaje czujników, zasady rozmieszczenia w budynku, sposoby montażu). Rozdawane będą przygotowane ulotki na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz dot. tlenku węgla.

3. Stanowisko pokazowe sprzętu KP PSP – nowe samochody:
• GCBA 8/32 Volvo,
• Mikrobus Ford Turneo Custom

4. Stanowisko podręcznego sprzętu gaśniczego (grupy pożarów, rodzaje gaśnic, sposób użycia),

5. Stanowisko do pokazów i nauki udzielania pierwszej pomocy medycznej,

Kępińska strażnica będzie w tym dniu udostępniona dla zainteresowanych w godzinach od 10:00 do 13:00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych akcja zostanie przeprowadzona w ograniczonym zakresie.

źródło: KP PSP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
XX lecie ZSP Nr 2 w Kępnie
ZSP Nr 2 w Kępnie: 20 lat minęło…

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie świętował dwudziestolecie istnienia. Główna uroczystość odbyła się w czwartek 3 marca, choć również...

Zamknij