Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Osiny: Dożynkowe odrzędy

W tym roku Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Kępno odbyły się w Osinach, a uroczystość zorganizowały Rady Sołeckie Osin i Szklarki Mielęckiej.

Tradycyjnie przez wioski przejechał barwny korowód dożynkowy. Zaś posesje zostały przystrojone motywami folklorystycznymi nawiązującymi do rolnictwa i aktualnych problemów mieszkańców z „przymrużeniem oka”.

osiny-dozynki-39osiny-dozynki-13Nie byłoby dożynek bez uroczystej mszy św., którą koncelebrował proboszcz parafii Św. Marcina w Kępnie ksiądz Jerzy Palpuchowski.

osiny-dozynki-18W tym roku zaszczytną funkcję starostów dożynek pełnili Elżbieta Ćwik i Stefan Banaś. Przekazali oni bochen chleba z tegorocznej mąki na ręce burmistrza Piotra Psikusa.

osiny-dozynki-07Wśród przemówień dominowały tematy rolnicze, z wyjątkiem wypowiedzi przewodniczącego rady miejskiej Andrzeja Stachowiaka, który złożył wyjątkowe życzenia mieszkańcom Szklarki Mielęckiej, Borku i Osin – Mam tylko jedną uwagę. Zza moich pleców dobiegły takie słowa, które razem z burmistrzem i radą miejską również kierujemy do władz powiatowych a powinny znaleźć się w przyśpiewce. Ze Szklarki i Borku aby wiadukt zawsze był oświetlony i nigdy nie był śliski a z Osin żeby droga była a norek nie było.

osiny-dozynki-17osiny-dozynki-09osiny-dozynki-40osiny-dozynki-35Po części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę wraz z Tercetem Egzotycznym a wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
opatow-osrodek-zdrowia-11
Opatów: Ośrodek zdrowia otwarty

16 sierpnia br. uroczyście otwarto nowy i komfortowy Ośrodek Zdrowia w Opatowie, na ul. Poznańskiej. Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi dokonali:...

Zamknij