Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Opatów: Nagroda dla Stowarzyszenia

Dnia 23 listopada 2017 r. podczas uroczystej gali w hotelu IBB Andersia w Poznaniu, odbyło się podsumowanie XVIII edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Biorą w nim udział jednostki samorządu terytorialnego, podległe im instytucje oraz organizacje i podmioty gospodarcze z terenu województwa Wielkopolskiego

stowarszuenie-opatow-nagroda (2)

Opatowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe znalazło się w gronie laureatów i otrzymało z rąk Marzeny Wodzińskiej– członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Stowarzyszenie wyróżniono za zrealizowany projekt pn. „Ocalić od zapomnienia”. W projekcie uczestniczyła grupy seniorów 50 +. Ideą projektu było przybliżenie uczestnikom zapomnianych i zanikających form tańca ludowego oraz pieśni ludowych z uwzględnieniem tradycji ludowej z południowej wielkopolski. Uczestnicy zapoznali się z historią wybranych tańców oraz słownictwem gwarowym, co przyczyniło się do rozbudzenia ich zainteresowań związanych z tradycją. Projekt dotyczył również działalności kulturalnej i aktywizacyjnej prowadzonej przez Stowarzyszenie na terenie Gminy Łęka Opatowska ze szczególnym uwzględnieniem działalności sekcji wokalno – tanecznej.

Wyróżnienie w Konkursie Urzędu Marszałkowskiego i idąca za tym gratyfikacja finansowa to zasługa wielu ludzi. Przede wszystkim grupy 25 osób aktywnie zaangażowanych w działalność Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego. Mam nadzieję, że radość z nagrody przełoży się na jeszcze większą motywację do realizowania innych ciekawych form artystyczno- kulturalno- sportowych. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że jakiekolwiek działania Stowarzyszenia nie miały by takiego wymiaru gdyby nie wsparcie finansowe realizowanych projektów przez Urząd Gminy – Wójta Adama Kopisa. To wszystko sprawia że chce nam się więcej działać dla siebie, mieszkańców i dla całej Gminy - mówił prezes Stowarzyszenia.

stowarszuenie-opatow-nagroda (3)

Gminę Łęka Opatowska na uroczystości reprezentowali: wójt Adam Kopis, prezes Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Sportowego Marek Kowalski, skarbnik Grzegorz Adamski oraz członek Maria Jędrasiak.

Warto zaznaczyć, iż co roku zainteresowanie konkursem jest coraz większe, a zgłaszają się do niego powiaty, gminy, szkoły, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz instytucje kultury z całego województwa wielkopolskiego, dlatego nagroda ta stanowi dla Stowarzyszenia wyjątkowe wyróżnienie.

stowarszuenie-opatow-nagroda (1) stowarszuenie-opatow-nagroda (4) stowarszuenie-opatow-nagroda (5)

Opracowano na podstawie materiałów UG Łęka Opatowska.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Herb Gminy Kępno
Kępno Wolne od Smogu

Zgodnie z decyzją rady miejskiej w Kępnie zostanie przedłużony termin składania wniosków na dotację do wymiany ogrzewania. Dokumenty można składać...

Zamknij