Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Olszowa: Uroczyste otwarcie Podwórka „NIVEA”

W sobotnie popołudnie 9 czerwca w Olszowie odbyło się uroczyste otwarcie „Podwórka Talentów NIVEA”.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia był sołtys Olszowy Grzegorz Berski, który zachęcił i zjednoczył mieszkańców wioski do walki o ten wspaniały obiekt. Dzieci i młodzież oraz dorośli przez wiele tygodni przychodząc do szkoły oraz w swoich domach oddawali codziennie głosy, aby znaleźć się w pierwszej 20-tce nagrodzonych miejscowości.

Na uroczystość połączoną z piknikiem rodzinnym, zorganizowanym przez Radę Rodziców przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, minister Andżelika Możdżanowska, proboszcz miejscowej parafii ks. kan. Kazimierz Sobasik, radna Rady Miejskiej Danuta Pastok, dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszowie Jolanta Figiel, dyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem Beata Lebek oraz działacz społeczny Alojzy Nowak. Licznie zgromadzi się również mieszkańcy Olszowy wraz z dziećmi. Wszystkich przybyłych powitała przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Olszowie Barbara Hołoś. 

otwarcie-nivea-olszowa7 otwarcie-nivea-olszowa8

Na początku Sołtys Olszowy Grzegorz Berski wyraził swoją wdzięczność za zaangażowanie mieszkańców Olszowy w głosowanie na Podwórko NIVEA. Żeby to podwórko mogło powstać potrzebne było zaangażowanie bardzo wielu osób. Chciałbym podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy nam pomagali i nas wspomagali. Chciałem podziękować pani dyrektor Jolancie Figiel i nauczycielom. Przede wszystkim chylę czoła przed naszymi dziećmi i naszą młodzieżą, bo to oni poświęcali swój wolny czas podczas wakacji przychodząc 7 dni w tygodniu do szkoły oddając głosy. To dzięki temu dzisiaj możemy być dumni z tego, co udało nam się dokonać - mówił Grzegorz Berski.
Zaproszeni goście serdecznie gratulowali wygranej w konkursie NIVEA. Na pewno nie byłoby dzisiejszego wydarzenia gdby nie pan sołtys i jego liderowanie i przekonanie Państwa, że warto się zaangażować. 1400 głosów – tyle średnio głosów musiał oddać jeden mieszkaniec Olszowy. Jest to duma i satysfakcja. Jest to piękny obiekt wzbudzający zachwyt. Powstał on dzięki wspólnej inicjatywie i zaangażowaniu różnych środowisk. Widząc ile dzieci tutaj przebywa i widząc państwa tutaj dzisiaj można krótko powiedzieć że było warto - powiedzieł burmistrz Piotr Psikus.
Proboszcz parafii Olszowa dokonał poświęcenia nowego obiektu, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez wszystkich zgromadzonych. 

otwarcie-nivea-olszowa18 otwarcie-nivea-olszowa19

Podwórko Talentów Nivea zapewni dzieciom atrakcyjne spędzenie czasu wolnego wspierając ich rozwój oraz okrywanie w sobie różnych umiejętności. Nowoczesny plac zabaw wyposażony jest w:
- strefę dla naukowców (wyposażona w – planetarium, zegar słoneczny, rowerek produkujący energię elektryczną i piaskownica naukowa),
- strefę dla sportowców (kubik wspinaczka, huśtawka „bocianie gniazdo”, urządzenie do balansowania (trampolina), plansze do gry twister i skok w dal, w kapsle),
- strefa dla artystów (teatrzyk, tablice muzyczne z bębnami, trójkątami, dzwonkami oraz cymbałkami, a także mega tuba do rozmawiania dla 6 osób).
Dodatkowo podwórko wyposażone jest w stojak na rowery i kosz do segregowania śmieci.

Dopełnieniem uroczystości była wspólna zabawa na festynie rodzinnym organizowanym co roku przez Radę Rodziców. Dzieci oprócz radosnej zabawy na podwórku NIVEA mogły skorzystać również z dmuchańców oraz zajadać się pysznymi lodami, popcornen lub watą cukrową, a dla dorosłych znalazło się coś pysznego z grilla. Wszyscy w doskonałych humorach spędzili miło czas.
Tego dnia przez rozpoczęciem pikniku w Olszowie odbyła się również zbiórka krwi, a wśród krwiodawców rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody.

otwarcie-nivea-olszowa2 otwarcie-nivea-olszowa24 otwarcie-nivea-olszowa29

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
13
Zawody OSP w Olszowie

W niedzielę 10 czerwca na boisku w Olszowie obyły się Miejsko - Gminne Zawody Pożarniczo - Sportowe. Wzięły w nich...

Zamknij