Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Czy w Kępnie powstanie ogrzewalnia?

Działacze Kępińskiego Koła Towarzystwa Pomocy Świętego Brata Alberta wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kępnie zaangażowali się w działania na rzecz zorganizowania w Kępnie ogrzewalni.W całej Południowej Wielkopolsce nie istnieją już izby wytrzeźwień. Kaliską siedzibę zamknięto kilka lat temu. Powstał problem, gdzie przewozić bezdomne osoby nietrzeźwe z powiatu kępińskiego. Podczas debaty społecznej, która odbyła się w dniu 11 września br. poruszony został temat nietrzeźwych osób bezdomnych w naszym regionie. Temat ten podjęła Janina Balcer prezes Kępińskiego Koła Towarzystwa Pomocy Świętego Brata Alberta, która poinformowała, że regulamin noclegowni nie przewiduje tego, aby nocowały w niej osoby bezdomne znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Izbą wytrzeźwień nie dysponuje także kępińska komenda. Brak, więc rozwiązania dla tego problemu. Tym bardziej, że zbliżająca się zima stanowi zagrożenie dla życia osób z problemem alkoholowym.

23 września br. odbyło się wspólne spotkanie działaczy Towarzystwa oraz Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie – insp. Krzysztofa Zimnego. Podczas spotkania wypracowano pomysł stworzenia ogrzewalni w Kępnie. Praca nad realizacją idei już się rozpoczęła. Jako pierwszy krok zaproponowano spotkanie z samorządowcami naszego regionu. Na zakończenie spotkania Komendant Krzysztof Zimny otrzymał z rąk Janiny Balcer podziękowania za współpracę i zaangażowanie policji kępińskiej na rzecz pomocy osobom bezdomnym.

spotkanie-sw-albert-policja

Opracowano na podstawie materiałów KPP w Kępnie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej Kępno-Rychtal
Ścieżka rowerowa Kępno-Rychtal-Namysłów?

23 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyło się spotkanie, którego tematem był projekt utworzenia ścieżki rekreacyjnej Kępno...

Zamknij