Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Odnowiono boiska sportowe

W październiku przeprowadzono prace konserwacyjne boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią, w gminie Trzcinica.

Dokonanie tego przy pomocy specjalistycznych maszyn.

Wykonawcą robót była firma SportCare Paweł Psujek z Oleśnicy, która została wybrana w drodze postępowania przetargowego.

W pierwszej kolejności prace prowadzono na terenie Orlika w Trzcinicy. Konserwacja boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą polegała na wykonaniu drobnych napraw typu podklejenia. Następnie boisko zostało oczyszczone ze zanieczyszczeń naturalnych jak liście i śmieci, przeprowadzono szczotkowanie nawierzchni, jak również uzupełnienie granulatu utrzymującego włókna trawy w odpowiedniej pozycji. Kolejny etap konserwacji obejmował równomierne rozprowadzenie granulatu na całej powierzchni boiska. Do tego celu zamówiono i zużyto ponad 1 tonę tego materiału. W ramach przeprowadzonych prac konserwatorskich oczyszczono także nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego wykonanego z poliuretanu w Trzcinicy oraz dokonano miejscowych napraw nawierzchni na boisku wielofunkcyjnym w Laskach.

odnowienie-boisk-gmina trzcinica (1)

Podjęte działania mają na celu utrzymanie boisk ze sztuczną nawierzchnią w odpowiednim stanie technicznym oraz wydłużyć okres ich bezpiecznego użytkowania. Szczególnie ważne jest wykonanie wszelkich podklejeń i uzupełnień ubytków nawierzchni w celu uniknięcia uszkodzeń podbudowy z uwagi na zbliżający się okres zimowy.

odnowienie-boisk-gmina trzcinica (2)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Drzwi uderzyły w pieszą

25 października br. po godz. 13.00 na ul. Wiosny Lodów w Kępnie doszło do zdarzenia drogowego. Patrol, który udał się...

Zamknij