Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dofinansowanie dla gminy Perzów w ramach „Odnowy wsi”

     W środę 19 lutego  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wójt gminy Perzów – Bożena Henczyca w kontrasygnacie zastępcy skarbnika gminy – Jana Tyca podpisała umowę na dofinansowanie projektu „Rozbudowa bazy rekreacyjno-sportowej wraz z modernizacją świetlic wiejskich w Gminie Perzów”. 

Podpisanie umowy

Odnowa wsi

Zadanie będzie realizowane w ramach  „Odnowy i rozwoju wsi” – czyli z funduszu, na którego pozyskanie mają głównie małe i ubogie w infrastrukturę sołectwa. Tak też w gminie Perzów skorzystają trzy najmniejsze sołectwa: Brzezie, Koza Wielka i Zbyczyna.

  • W Brzeziu (w miejscu obecnego nieużytku) powstanie plac zabaw, altana grillowe i małe boisko sportowe.
  • W Kozie Wielkiej zostanie uporządkowany teren przy świetlicy wiejskiej poprzez budowę chodników, miejsc postojowych dla pojazdów oraz wymianę ogrodzenia obiektu.
  • Zbyczyna doczeka się kompleksowego remontu budynku świetlicy wiejskiej.

    Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę, bezpośrednio po zamknięciu procedury przetargowej i wyłonieniu wykonawcy robót. Zakończenie realizacji wszystkich zadań ma nastąpić zgodnie z harmonogramem projektu jesienią tego roku.

Opracowano z wykorzystaniem materiałów gminy Perzów.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kabaret Misz-Masz
Kabaret Misz-Masz wystąpił w Perzowie

W piątek 21 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpił sycowski kabaret Misz-Masz. Był to kolejny już występ tej grupy dla...

Zamknij