Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Za 3 lata pojedziemy obwodnicą Kępna

To wielki sukces, nasz wspólny dla mieszkańców i kierowców. Czekali na niego kilkadziesiąt lat! - tak poseł Andżelika Możdżanowska podsumowała podpisanie umowy na budowę II etapu obwodnicy Kępna.

DSC068612 października br. została podpisana umowa na budowę II etapu obwodnicy Kępna w ciągu drogi S11 z PUT INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia. Inwestycja będzie kosztowała ok. 122 mln zł.

DSC06842W przetargu zamawiający otrzymał osiem ofert, z czego trzy mieściły się w kosztorysie inwestora wynoszącym 139,946 mln zł.

Zadanie polega na projekcie oraz budowie II etapu obwodnicy Kępna od istniejącego węzła „Kępno-Krążkowy” do istniejącej drogi krajowej nr 11. Wykonawca ma na realizację inwestycji 34 miesiące od  dnia podpisania umowy

Firma Intercor będzie zobowiązana do zaprojektowania drogi, uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, budowie odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Zrealizowana inwestycja umożliwi wjazd i zjazd z nowo wybudowanej drogi ekspresowej S8 w kierunku Poznania i Bytomia omijając po wschodniej stronie miejscowości Kępno oraz Baranów. Umożliwi również wjazd i zjazd na drogę S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. Poprawi także w znaczący sposób sytuację związaną z przebiegiem ruchu tranzytowego przez miasto Kępno.

Obecnie pierwszy, północny fragment obwodnicy Kępna realizuje firma Budimex. Kontrakt jest wart 66 mln zł i w przyszłym roku droga zostanie oddana do użytkowania!

Zaplanowaliśmy, iż na początku listopada odbędzie się spotkanie informacyjne – narada robocza z Inwestorem oraz przedstawicielami GDDKiA oraz zainteresowanymi samorządowcami z przedstawieniem harmonogramu oraz realizacji prac budowy II etapu obwodnicy Kępna. Tak jak miało to miejsce w przypadku realizacji I etapu obwodnicy Kępna, której prace przebiegają bardzo sprawie, a efekty widać! To wielki sukces, nasz wspólny , dla Mieszkańców i kierowców. Czekali na niego kilkadziesiąt lat! - mówiła poseł Andżelika Możdżanowska

DSC06858DSC06853

 

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
1 (1)
Dziewiąta akcja oddawania krwi w ZSP Nr 2 w Kępnie

W dniu 28 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Kępnie przy ulicy Przemysłowej odbyła się kolejna, dziewiąta już, akcja...

Zamknij